Kanibalismus v Severní Koreji

22:04 | 28.01.2013 arashinka 18
Muž zabil své dvě děti a snědl je. Poté byl státem popraven. Člověk by si myslel, že se něco takového stane na nějakém exotickém odlehlém ostrově. Ovšem není tomu tak. Stalo se to v Severní Koreji. 
Severokorejské dítě
Severokorejské dítě FOTO: miseast.org
Podle zpráv, které se z uzavřeného státu dostaly, zemřelo na hladomor ve farmářských provinciích Severní a Jižní Hwanghe, jižně od Pchjongjangu, na 10 000 lidí a počet případů kanibalismu vzrostl.

Obyvatelé trpí věčným hladověním. Období sucha zasáhlo severokorejské farmy nemilosrdně a tomuto stavu nedostatku potravin nenapomohlo ani zkonfiskování jídla stranickými funkcionáři.

Tvrdí to agentura Asia Press, která Sunday Times řekla, že jeden muž vykopal mrtvolu svého vnoučete a snědl zbytky z jeho těla.

Asia Press je speciální zpravodajská agentura se sídlem v Osace v Japonsku, která tvrdí, že v Severní Koreji najala síť "civilních reportérů". Tyto zprávy jsou považovány za důvěryhodné. Severní Korea hlášení o úmrtích nepotvrdila, ovšem ani nic nezapírá.

Další muž své dítě uvařil. Navzdory zprávám o rozsáhlém hladomoru, Kim Jong Un, severokorejský vůdce, utratil obrovskou sumu peněz na dvě rakety, které byly v posledních měsících vystřeleny.

Jiro Ishimaru z Asia Press, který vytvořil dvanácti stránkovou zprávu, řekl: “Obzvlášť šokující byla četná svědectví o kanibalismu." 

Jeden z informátorů z provincie Jižní Hwanghe řekl: "V květnu v mé vesnici zabil jeden muž své dvě děti a pokusil se je sníst. Byl popraven popravčí četou."

"Zatím, co byla jeho žena v práci, zabil nejstarší dceru, a protože jeho syn viděl, co udělal, zabil jej také. Když se jeho žena vrátila, nabídl jí jídlo se slovy 'Máme maso'. Jeho ženě se to ovšem nezdálo a kontaktovala veřejnou bezpečnost, která pod okapy objevila těla jejich dětí."

Jeden z utajených reportérů řekl, že jídlo bylo zkonfiskováno a posláno obyvatelům hlavního města Pchjongjang.

Středně postavený úředník vládnoucí Strany práce řekl: "Ve vesnici v okresu Čongdan se hlady zbláznil muž. Uvařil svého syna, snědl jeho maso a záhy byl zatčen."

Nejedná se o první případ kanibalismu, který se v této zemi objevil. Severní Koreu v 90. letech zasáhl velký hladomor, známý jako ‘Náročný březen‘, který měl na svědomí smrt 3,5 miliónů obyvatel.

Podle nové dohody OSN, která prošla v úterý, byla původní sankce na Severní Koreu, když v letech 2006 a 2009 provedla jaderné testy, zvýšena.

Ke vzrůstu napětí a zvýšení sankce došlo poté, co se Pchjongjang 12. prosince 2012 rozhodl vystřelit raketu s dlouhým doletem s tím, že se prý jednalo o mírumilovnou misi, ve které šlo  o umístění družice na oběžnou dráhu.

Navzdory naléhání režimu, že tento test byl mírumilovný, zbytek světa to vidí jako zakázaný balistický test.

Spojené státy, podpořené Japonskem a Jižní Koreou, stojí za usnesením OSN.  

Po zvýšení sankcí Severní Korea uvedla: "Pokud se jihokorejský loutkový režim zrádců bude podílet na takzvaných OSN 'sankcích', budou provedena silná fyzická protiopatření," řekl severokorejský výbor pro mírové sjednocení vlasti.

Zdroj: Koreatimes a Independent

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9