Zemřela Tama - kočičí přednostka stanice

19:00 | 26.06.2015 Eunka 0
Tama byla slavná kočičí přednostka stanice, která celý svůj život dělala radost cestujícím. Ti ji mohli pravidelně vídat na japonském vlakovém nádraží Kishi. V pondělí 22. června se však odebrala do kočičího ráje. Třeba i tam mají vlaky...
Tama
Tama FOTO: kumachii / flickr.com
Na roztomilou kočičí přednostku Tamu si můžete zavzpomínat i v tomto článku.

Tama, populární kočka, která pomohla zachránit stanici, která byla kvůli finančním problémům málem zrušena, zemřela 22. června v úctyhodném věku 16 let. Byla již nějakou dobu nemocná, trpěla rýmou a musela být také přijata na veterinární kliniku. Nakonec jí selhalo srdce a ona se odebrala do kočičího ráje.

Tato kočičí dáma bude scházet mnoha lidem, zejména všem cestujícím z okolí Kinokawy. Na nádraží Kishi pilně pracovala, nosila nádražáckou čepičku a obývala prodejní stánek, kde si návštěvníci mohli zakoupit její fotky a jiné upomínkové předměty. Výrazně přispěla k propagaci cestovního ruchu a stala se takovou "super star" mezi kočkami.

Jelikož byla Tama slavná kočka, bude mít i slavný pohřeb. Ten se bude konat 28. června na místní stanici. Postará se o něj provozovatel železniční dráhy.


ZDROJ: japantoday.com, kyodonews.jp

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9