Přijďte do Prahy „Zažít Vietnam“!

15:20 | 11.05.2015 Mei 2
Dne 21. května se v Praze na Náměstí Jiřího z Poděbrad uskuteční festival vietnamské kultury nazvaný Zažij Vietnam. Přijďte zažít vietnamskou kulturu a ochutnat vietnamské speciality.
Zažij Vietnam
Zažij Vietnam FOTO: Le Ha
Rok 2015 je rokem vietnamské kultury a právě k této příležitosti se rozhodli zástupce starostky, Alexander Bellu, a Praha 3 ve spolupráci se Svazem Vietnamců v České republice a spolkem INFO-DRÁČEK, který se zaměřuje na kulturní integraci Vietnamců žijících v ČR, uspořádat festival vietnamské kultury nazvaný Zažij Vietnam. Celý projekt zaštiťuje vietnamská ambasáda v Praze.

Udělejte si tedy 21. května 2015 mezi 10. a 21. hodinou čas a přijďte na Náměstí Jiřího z Poděbrad „Zažít Vietnam“! Čeká vás zajímavý kulturní program, který zahájí lví tanec, dále se můžete těšit na představení vietnamské gastronomie, vietnamských produktů, workshopy, soutěže a mnoho dalšího. Ani ti nejmenší se jistě nebudou nudit, protože pro děti bude připravený dětský koutek, kde budou moci malovat na vietnamské kloboučky.

Z gastronomické sféry se můžete těšit například na oblíbené pražské vietnamské restaurace, jako jsou Pho Family, Gao Den, Ho Sen, Hoang Thanh, Dong Do, vietnamské bageterie Mr. Banh Mi a Banh Mi Makres a další. Nebude chybět ani možnost ochutnávky vietnamské kávy od firmy Dak Lak, která dováží kávové bobule přímo z Vietnamu a praží v České republice nebo kávy Trung Nguyen.

Na prezentačním stánku INFO-DRÁČEK si budete moct zakoupit tričko s logem akce. Část výtěžku z prodeje bude určen na projekt Pomoc postiženým dioxiny ve Vietnamu. 

Pro další informace sledujte facebookovou událost festivalu.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9