Leslie Kee se nyní zaměřil na LGBT

12:00 | 24.04.2015 Teér-chan 0
Fotograf Leslie Kee fotografoval mnohé slavné osobnosti, jako např. Ayumi Hamasaki, Koda Kumi, EXILE, Jennifer Lopez, Beyonce a Lady Gagu. Teď vzal svůj fotoaparát a nafotil 111 LGBT lidí z Japonska. Od teenagerů po seniory.
1. výstava LGBT fotografií
1. výstava LGBT fotografií FOTO: facebook.com/lesliekeesuper
Tento projekt se nazývá OUT IN JAPAN. V příštích 5 letech Leslie doufá, že nafotí 10 000 LGBT. Podle odhadů je 5,2 % Japonců LGBT. Avšak pouze 5 % japonských obyvatel říká, že znají někoho, kdo patří do této skupiny. Na rozdíl od západních zemí, kde 60-70 % lidí uvádí, že znají někoho, kdo je LGBT. Tímto projektem chce Leslie ukázat lidem, že japonští LGBT jsou mezi nimi, i když o tom neví.Leslie, který otevřeně přiznal, že je gay, získal odvahu tím, že fotí lidi, kteří se nebojí přiznat, že jsou LGBT. Na svých cestách na západě se potýkal s přijímáním LGBT jako s běžnými lidmi. Nechápe, proč totéž není v Japonsku, když viděl, že je Japonsko více světu otevřená společnost ve srovnání s jinými asijskými zeměmi. Myslí si, že to pramení z neznalosti LGBT lidí, a proto vytvořil projekt OUT IN  JAPAN.

Harajuku obchod GAP se s Lesliem spojil a vystavili mu zde díla z tohoto projektu. Výstava byla zahájena 21. dubna a bude pokračovat do 28. dubna.Několik fotografií z projektu OUT IN JAPAN najdete v galerii.


ZDROJ: aramajapan.com
FOTO: facebook.com/lesliekeesuper

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9