Fénix - městečko, kde se zastavil čas

14:20 | 27.01.2013 Mei 6
FengHuang (凤凰县, Feng-Chuang) je městečko, jehož název znamená Fénix. Nachází se v prefektuře Xiangxi v provincii Hunan v Číně. Městečko Fénixe bylo přidáno na seznam světového dědictví UNESCO a to v roce 2008.
Městečko Fénix
Městečko Fénix FOTO: someplacespacious.tumblr.com
Je to mimořádně zachovalé starobylé město, které v sobě skrývá jedinečné etnické jazyky, zvyky, umění a mnoho architektonických pozůstatků ve stylu dynastií Ming a Qing (Čching).
 
Městečko je umístěno v horském prostředí, které zahrnuje přirozený průtok vody městem. Více než polovina obyvatel městečka patří k menšinám Miao nebo Tujia. Městečko bylo centrem neúspěšného povstání Miao v letech 1854 – 1873. Město ctí tradice menšiny Miao.
 
Městečko je také známo díky stejnojmennému pohoří. Ve městě můžeme nalézt chrám Tchien Wang, který byl kdysi dávno zbořen, ale v roce 1984 opět obnoven. Obnoveny byly pak i tradiční vysuté domky podepřené dřevěnými kůly. Ostatní části městečka jsou ale stále stejné.
 
Městečkem proudí řeka s krásně čistou průzračnou vodou. Je tak čistá, že vodní rostliny lze na dně spatřit do všech detailů. Na řece můžeme většinou spatřit nostalgický obraz s rybářskými loďkami.
 
Za severní branou města se nalézá řeka Tchuo, kde ženy perou prádlo. Na jiné straně, za východní branou, můžeme spatřit zase něco jiného. Je tu Duhový most, který spojuje severní a jižní břehy řeky Tchuo. Most je ještě dochovalý z dynastie Ming. V dálce za mostem můžeme spatřit chrám, pagodu a rybářské loďky.
 
V malebném městečku vládne harmonie a klid a může se zdát, že se tu zastavil čas.
 

 
ZDROJ: en.wikipedia.org, Wei Wei Ge/Kellnerová Kalvachová: 100 divů Číny. A. R. Garamond s.r.o., Praha, 2006
FOTO: 若昔难得 / flickr.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9