57 psů bylo zachráněno z farmy na psí maso

19:00 | 23.03.2015 Eunka 16
Pracovníci Humane Society International zveřejnili před několika dny na YouTube dojemné video, které líčí záchranu 57 štěňátek, která mohla skončit na talíři.
Psíci, které můžete vidět ve videu, žili celý život na psí farmě v Jižní Koreji nacpaní do maličkých klecí a čekali na svou smrt. Výše zmíněná organizace je záchránila a odvezla do útulku v San Francisku, nicméně pořád zbývá dost chlupáčů, kteří takové štěstí nemají. V Koreji je totiž takových farem víc, a ačkoli se to nám Evropanům zdá nepochopitelné, tam se mnozí lidé konzumaci psího masa nebrání. 

Lola Webber, která se podílela na záchraně psů uvedla v jak hrozném a špinavém prostředí tito psi žili. Byla mezi nimi i dva dny stará štěňátka. Fyzické i psychické týrání zanechalo šrámy nejen na jejich chundelatých tělech, ale i na psích duších. Proto je čeká veterinární a odborná péče a následně budou nabídnuti k adopci, aby se jim dostalo hodných páníčků.

Paní Webber také prozradila: "Celý život jen strádali a žili ve strachu, ale jakmile jsme otevřeli klece a oni pochopili, že jim nechceme ublížit, začali nám olizovat tváře a vrtět ocáskem. Cítila jsem se poctěná tím, že jsem první, kdo tyto pejsky hladí a mazlí se s nimi."

Na farmě žila různá směska psích plemen. Bíglové, pudlové a také Jindo. Většina z nich pocházela z ulice, ale někteří byli šlechtěni zvláště ke konzumaci. Podle zdrojů přejde majitel této farmy na pěstování zemědělských plodin. 

Tento zásah samozřejmě rozvířil mnoho debat a diskusí. Ohránci tvířat požadují, aby Korea zasáhla a vymýtila podobné farmy a konzumenti psího masa zase naopak nechápou, proč je kolem toho tolik křiku, když prasata, krávy a ovce se jíst mohou. Řešení takové situace tedy určitě nepřijde hned. Majitel jedné restaurace v Koreji, která má psí maso v nabídce, se ohradil i vůči námitce, že psí maso nepodléhá kontrole a konzument může po jeho požití onemocnět. Tento muž prohlásil: "Média vykreslila naše podnikání v negativním smyslu. Existuje mnoho takových farem, kde psi žijí v hygienicky čistém prostředí a jejich maso je nezávadné."

Účelem tohoto článku není vidět jen jednu stránku věci a automaticky posuzovat a odsuzovat. Jsou věci, které prostě jiné kultury nepřijmou. Nejde tu o mé stanovisko, ale spíš o vaše. Co vy si o této problematice myslíte a jak byste ji řešili? Mnoho Korejců zvířata miluje a hýčkají svoje psy, jako by to byly jejich děti, a naopak i u nás je dost útulků, kde najdete týrané a opuštěné psy a to nemluvím o množírnách. Nic prostě nikdy není jen černé nebo bílé. Každopádně závěrem přeji všem zachráněným psům spokojený život po boku laskavých páníčků.


ZDROJ: dailymail.co.uk, koreaherald.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9