Nedělní doprovodný program na Eiga-sai

18:00 | 01.03.2015 Zíza 0
Nejen filmy, ale i soutěže, neopakovatelné zážitky a přednášky nás čekají na Eiga-sai 2015. O co jde? Více uvnitř článku.
Eigasai
Eigasai FOTO: eigasai.cz
Už jste asi slyšeli, že se v Praze od 12. do 18. března koná festival japonských filmů. Ale nepromítají se jen filmy, pořadatelé si pro nás přichystali i doprovodný program. A o co se jedná? Určitě to zní zajímavě a třeba to ve vás projeví kreativního či soupeřivého ducha!

Kdy to bude spácháno? 15. 3. 2015, od jedné do čtyř
A kde? Mramorový sál, palác Lucerna (Praha)

Během tohoto odpoledne si budete moci vyzkoušet dabování anime pod vedením profesionálního dabéra z Japonska, vyslechnout si přednášky o anime a manze (Anna Křivánková: Časopis garo a avantgardní manga, Haruka Kawakami: Tezuka Osamu a jeho odkaz, a další), prohlédnout si výstavu anime figurek a zažít mnoho další zábavy.
 
Dále byla vyhlášena soutěž o nejlepší kresbu s tématikou anime či mangy a také fotografická soutěž, ve které se bude hodnotit nejlepší cosplay.

Pořadatelé by byli rádi, kdyby se aktivně zapojili i fanoušci mangy a anime v Čechách, a proto hledají účastníky pro níže jmenované akce.

1. Prezentace: představte publiku své oblíbené anime či oblíbenou mangu v délce 10-15 minut (čím vás zaujalo, co je na něm zajímavé a jak vás ovlivnilo). Pokud se chcete přihlásit, zašlete nám krátký abstrakt spolu s názvem přednášky do 5. 3. 2015.

2. Soutěž o nejlepší kresbu s manga/anime tematikou: pošlete nám své výtvory (v digitální (1024x768 px) nebo papírové podobě). Vítězná postava bude vybrána jako maskot Manganime pro následující ročník, datum uzávěrky: 10. 3. 2015

3. Atereko: vyzkoušejte si, jaké to je nadabovat anime pod vedením japonského profesionála. Zájemce prosíme, aby se hlásili do 5. 3. 2015, protože poté proběhne ještě konkurz. Napište nám také, zda-li máte nějaké zkušenosti s japonštinou.

4. Soutěž cosplay: zašlete nám fotografii svého nejlepšího cosplaye (fotografie může obsahovat i pozadí), datum uzávěrky: 10. 3. 2015

5. Kvíz: proběhnou dva kvízy, z kterých jeden bude zaměřen na Naruto a druhý na Death Note. Žádáme dvoučlenné týmy, aby se přihlásily do 10. 3. 2015. Pokud nemáte partnera, můžete se přihlásit i jednotlivě a my se vám pokusíme najít někoho do týmu. Také nezapomeňte, prosím, napsat, o jaký kvíz máte zájem.

Vítězové ze všech kategorií budou odměněni figurkami anime, které do soutěže věnovalo Japonské centrum Brno. Do soutěže o nejlepší kresbu či cosplay je možné zaslat více děl, z kterých bude následně vybrán ten nejlepší. Vše zasílejte na manganime2015@gmail.com. Výkresy v papírové podobě zasílejte na adresu: Harumi Yamada, Česko-japonská společnost, Na Můstku 8, 110 00, Praha 1

Hodně štěstí všem, kteří se zúčastní!

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9