Skutečný příběh hraček

16:10 | 23.01.2013 Saki 14
Většina lidí jen zřídka kdy přemýšlí nad dělníky, kteří hodiny pracují na výrobě položek, které jsou pak snadno dostupné v obchodech.
Pracovnice v továrně na hračky
Pracovnice v továrně na hračky FOTO: mymodernmet.com
Fotograf Michael Wolf nabízí náhled do reality, kde jsou hračky vyráběny  v sérii s názvem "The Real Toy Story". Projekt dává zcela nový pohled na panenky a akční figurky, které spotřebitelé každou chvíli kupují v daných obchodech. Odhaluje nespočet čínských dělníků otročících v továrnách, plných hromad plastových hraček a dusného vzduchu.

Přibližně 75% světových hraček je vyrobeno v Číně, takže není divu, že existuje tolik továren pracujících na montáži, vycpávání a malování nesčetného množství hraček. I přes logické uvědomění si, že miliony hraček vyžadují také nesčetné množství dělníků, si ne jeden člověk tohle plně neuvědomuje, dokud to nevidí. Je také poutavé vidět rozebrané figurky na montážní lince, kompletizovány pilnými ručkami. Fotografie nám ukazují mnoho anonymních tváří. To stačí k tomu, abychom viděli, že za vším tím množstvím serepetiček jsou skuteční lidé, lépe řečeno, řada robotických strojů.

Zajímavostí je, že v rámci záběrů továrny jsou také osobní portréty dělníků, které poskytují ještě více lidských pocitů. Ačkoli je Wolfův projekt, čas od času depresivní, zvláště když si vzpomenete na všechnu tu tvrdou práci, kterou každodenně tito lidé vkládají do svého živobytí, bez jakéhokoli uznání či vděku, je to také poučné a pronikavé.Co si myslíte o této práci? Zvládli by jste to?ZDROJ: mymodernmet.com
FOTO: mymodernmet.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9