Kapybara lázně

15:00 | 08.03.2015 Saki 2
Lázně pro kapybary jsou v Japonsku již běžnou věcí a vede je více než 20 zoo a parků. Poskytují těmto roztomilým hlodavcům lázně, ve kterých smáčejí své kožíšky, nejen v letních dnech. Představme si kapybary v Bio parku Nagasaki v krátkém videu.
Bio park Nagasaki umožňuje návštěvníkům osobní styk s těmito hlodavci (a ne jen s nimi).Zatímco park Nagasaki se nemůže pochlubit horkými prameny a kapybary se v zimě maximálně můžou choulit k sobě navzájem, park Izu Shaboten může. V tomto parku, kde kapybaří lázně fungují už přes 30 let, se kapybary smáčejí a přečkávají chladnou zimu v tamních horkých pramenech.

V roce 1982 si jeden ošetřovatel v zimě všiml, že se kapybary scházely v kalužích teplé vody použité pro čištění, což vedlo k nápadu pro "kapybaří horké prameny".Zoologické zahrady se nedrží zpátky a dopřávají těmto obrovským hlodavcům luxusní zboží, včetně přidávání citrusových plodů do vody, aby voda příjemně voněla. Stejně jako mězi lidmi, jsou i mezi kapybaramy ty, které mají lázně rády více či méně. Některé kapybary jsou schopny máčet se i hodinu.

http://i.imgur.com/uCAPa4Y.gif

No nejsou prostě roztomilé?


FOTO: ja.wikipedia.org, imgur.com
ZDROJ: en.rocketnews24.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9