Stíny tyčící se z chladného a tvrdého kovu

13:00 | 25.12.2014 Peťul_TripleS 2
Umělec působící v Pekingu, Li Hongbo, nedávno odhalil neuvěřitelnou řadu vyřezávaných siluet Shadow of Knives na své sólové výstavě v Contemporary by Angela Li, v HongKongu.
Umělecké dílo umělce
Umělecké dílo umělce FOTO: facebook.com/pages/Li-Hongbo/2...
Složitá, precizně vyřezávaná zvířata, lidé a kostry se tyčí z nožů jako stíny nechávajíc za sebou nepříznivé mezery v čepeli. Jemný a křehký vzhled siluet je v rozporu s chladným a tvrdým kovem, ze kterého byly vyřezány.

Ti, kteří žijí v Číně a dalších asijských zemích, okamžitě rozpoznají obdelníkovou čepel všudypřítomného čínského nože, který se používá na vše od krájení cibule po drcení česneku. Nůž vypovídá o významu potravin v čínské kultuře, protože přátelé a rodina se shromáždí kolem jídelního stolu na hodiny, aby si popovídali a pojedli. Umělec rovněž poukazuje na to, že Čínané jsou známí tím, že „snědí téměř vše, co se hýbe“. Popis výstavy zní: „Shadow od Knives je varování, které dává společnosti - lidské bytosti se nakonec zničí sami kvůli svému obžerství a týrání zvířat.“Na další jeho povedená díla se můžete podívat na facebooku, kde ho můžete i sledovat, s čím novým a krásnějším přijde.

FOTO: Li Hongbo na Facebooku
ZDROJ: mymodernmet.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9