Záchod? Nic zajímavého, pokud není ze zlata

20:56 | 14.01.2013 Mei 13
Každý musí jít v určité době na záchod. Ovšem když příroda volá, ne každý má to štěstí, že se toalety nacházejí zrovna někde poblíž. Ale někdy můžeme narazit na opravdu jedinečná toaletní zařízení. Pojďme se na jedno takové podívat.
Zlaté toalety
Zlaté toalety FOTO: media-wok.de
Podívejme se tedy na jedny z nejhezčích a zároveň nejpodivnějších toalet. Když se na takové toalety dostanete, možná se vám ani nebude chtít pryč a bude to pro vás velkolepým zážitkem.
 
Lam Sai Wing byl, až do nedávné smrti, vlastníkem klenotnictví v HongKongu. Poté, co se stal úspěšným, nechal se inspirovat Vladimirem Leninem a postavil koupelnu a toalety, které byly vyrobeny celé ze zlata. Na cokoliv si v koupelně jen vzpomenete, bylo ze zlata. Pokud by se vám v klenotnictví ale zachtělo na záchod, museli byste nakoupit šperky nejméně za 200 amerických dolarů, takže použití těchto krásně se blyštících toalet by vás nevyšlo zrovna lacino.
 
Výstavba těchto zlatých toalet stála 3,5 milionu amerických dolarů. Toaletní mísy, umyvadla, rámy zrcadel, obkladačky, podlahy a dokonce i dveře, to bylo vyrobeno z 24karátového zlata.
 
Ovšem jako kdyby toho nebylo dost, Lam Sai Wing ozdobil dokonce i stropy. Posázel je rubíny, safíry, smaragdy a dalšími drahými kameny.
 
V roce 2008 bylo toto dílo bohužel roztaveno.
FOTO: bathroom.beautiful-interior.ru

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9