Drak se probouzí – současné inspirace východoasijským uměním

17:00 | 15.09.2014 tsal 0
Jste-li fanoušky umění, určitě by vám neměla uniknout výstava současných českých a východoasijských umělců, kteří se inspirovali klasickým východoasijským uměním, i současnou japonskou tvorbou.
Drak se probouzí
Drak se probouzí FOTO: ngprague.cz
V paláci Kinských v Praze můžete od 5. 9. do 23. 11. 2014 navštívit výstavu Drak se probouzí, kterou má na svědomí PhDr. Petra Polláková. Hned ve třech různých prostorách si lze prohlédnout soudobá umělecká díla, která vznikla po roce 2000 a která byla ovlivněna klasickým uměním Číny, Koreje a Japonska a současnou japonskou popkulturou. Na svědomí je má střední a mladá generace umělců z části českého původu, z části východoasijského původu avšak s bydlištěm v České republice. V uměleckých dílech se tak snoubí tradiční umění s moderním a východní kultura s tou středoevropskou, přičemž je to vše prodchnuto elánem a svěžestí mládí.

Lektorské oddělení Sbírky orientálního umění se navíc postaralo o bohatý doprovodný program, který zpestří návštěvu každému, kdo by se chtěl dozvědět více. Můžete se tak těšit například na přednášku o poválečném vývoji japonského komiksu, japonských módních trendech nebo současném čínském a japonském umění.

Informace o vstupném, otevírací době nebo doprovodném programu naleznete na stránkách Národní galerie v Praze.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9