Cosplayer Sara [Rozhovor]

21:01 | 05.08.2014 Saki 12
Singapurský cospalyer, jehož snem je jednoho dne díky cosplayi pomáhat charitě, poskytl pro AsianStyle krátký rozhovor.
cosplayer Sara
cosplayer Sara FOTO: facebook.com/saratousabao
Sara (Tousa Bao) pochází z malajského městečka Kota Tinggi. Sara je pouze 165 cm vysoký a prozatím v rámci cospalye navštívil Koreu, Japonsko, Indonésii, Vietnam a Malajsii.

Kdy jsi začal s cosplayem a jaký byl tvůj první charakter?
Začal jsem cosplayovat v prosinci roku 2006. Jedním z mých prvních cosplayů byl charakter z anime Prince of Tennis. Jsem totiž obrovským fanouškem sportovních anime.

Co tvá rodina říká na to, že jsi cosplayer?
Moji rodiče mě v cosplayování opravdu podporují. Samozřejmě to pro ně nebylo zpočátku snadné přijmout. Vím, že mnoho cosplayerů se potýká se stejnými problémy, ale věřím, že když to vezmeme pomalu, možná jednoho dne naši rodiče začnou přijímat cosplay a dokonce si jej užijí s námi.

Jak se vypořádáváš s teplým počasím a fullbody cosplayem? Snažíš se používat prodyšné lehké materiály?
V Singapuru je vždy slunečno a okolo 27 - 30 °C. Ve skutečnosti neměním výběr materiálu, protože chci být tak přesný, jak jen to jde. Co bych doporučil, je použít tenkou vrstvu make-upu. Je tady menší šance, že základ bude tát. Je také důležité pít hodně vody, zatímco jste na conu.Spousta začínajících cosplayerů má problém s úpravou svých paruk, jejich stříháním a fixací. Máš nějaké osvědčené triky nebo vlasové produkty, které jsou efektivní a sám je používáš?
Na boky a ofinu paruky můžete zkusit použít lepidlo na řasy, paruka tak bude držet u obličeje. A pro styling paruky používám vosk a sprej značky Gatsby.

(Kosmetická značka Gatsby, která je mimo jiné především v Japonsku hodně oblíbená, není v českých obchodech klasicky dostupná. Nicméně například takové ebay je toho plné. Pozn. redakce)

Máš nějakou denní čistící rutinu obličeje?
Mojí denní rutinou je umýt si obličej pouze 2 krát denně čistící pěnou - příliš časté čištění není dobré. Nicméně mám pocit, že nejdůležitější je odstranit make-up po cosplayi opravdu důkladně.

A na závěr, co bys vzkázal českým a slovenským začínajícím cosplayerům?
Děkuji vám za přečtení. Ačkoli cosplay může být v současné době konkurenční, je důležité si uvědomit, že cosplay je pro zábavu. Budete vypadat úžasně, když si tento koníček budete opravdu užívat! ☆Pokud vás Sara zaujal, nezapomeňte jej podpořit skrze jeho Facebook nebo Twitter.
Další stránky: World Cosplay, Cure, Weibo


FOTO: facebook.com/saratousabao

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9