Na výstavě záchodů v Japonsku se můžete spláchnout

16:01 | 05.08.2014 Mei 2
V tokijském muzeu byla otevřena unikátní výstava toalet s názvem „Záchod?! Lidský odpad a budoucnost země“, která si klade za cíl, mluvit svobodně o tématu, jež bývá pro konverzaci většinou nevhodné a také představit globální význam kanalizace a WC.
Obří záchodová mísa
Obří záchodová mísa FOTO: nydailynews.com
Výstava v tokijském Národním muzeu nově vznikajících vědních oborů a inovace, která byla otevřena 2. července, nabízí zajímavou podívanou v podobě výstavy záchodových mís. Cílem této výstavy je vzdělávat návštěvníky v oblasti odpadních vod, odpadu a zdraví, hovořit o tématech spojených s toaletami a představit celosvětový význam kanalizace a WC, při čemž v první řadě upozorňuje na 2,5 miliardy lidí, kteří ve světě nemají přístup k čistým hygienickým toaletám. „Od témat, jako jsou toalety a výkaly, se lidé většinou snaží odbočovat. S tímto druhem postoje ale nelze diskutovat o důležitých problémech. Hlavní myšlenkou je o těchto problémech zvýšit povědomí. I o špinavých věcech je důležité mluvit otevřeně,“ říká v rozhovoru pro CNN zaměstnanec muzea Tami Sakamaki.

Jisté je, že každý návštěvník této výstavy si odnese zajímavé zážitky a poznatky. K vidění je zde mnoho druhů záchodových mís od miniatur až po obří záchodové mísy nebo záchody speciálně zdobené blyštivými kamínky a dalšími ozdůbkami. Jednou z nejbláznivějších atrakcí této výstavy je místo, kde se mohou především dětští návštěvníci se speciální pokrývkou hlavy ve tvaru exkrementu, sklouznout po skluzavce v obří 5 metrů vysoké záchodové míse, stejně jako při splachování, a vyzkoušet si tak, jaké to je být výkalem. Těmito tematickými pokrývkami hlavy jsou mimo návštěvníků obří toalety vyzdobeni také zaměstnanci muzea.

Kromě různých druhů toalet je na výstavě k vidění také řada vzorků exkrementů různých druhů zvířat a další zajímavé exponáty. Budoucnost kanalizace a toalet je vzdělávacím tématem nejen pro dospělé, ale také pro jejich ratolesti.

Národní muzeum nově vznikajících vědních oborů a inovace v Tokiu hodlá tuto netradiční výstavu nechat otevřenou až do 5. října.


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9