Bodaidžu macuri na Vyšehradě

17:03 | 22.05.2014 tsal 0
Bodaidžu macuri, neboli Svátek lip, by si neměl nechat ujít žádný příznivec japonské tradiční kultury. Stejně jako každý rok nás totiž i letos čeká zajímavý program.
Alegorický průvod
Alegorický průvod FOTO: Macuri.cz
Již 9. ročník vyšehradských japonských slavností se odehraje v pátek 6. června a sobotu 7. června 2014 na Vyšehradě. Pro pravidelné návštěvníky nebude sice program žádným překvapením, bylo by však chybou tuto akci vynechat. Česko-japonská společnost, Japanese Association in the Czech Republic, Velvyslanectví Japonska v ČR a Vyšehrad pro nás dočasně přemění českou památku v kousek Japonska a umožní nám nadýchat se typicky japonské atmosféry. Navíc bez vstupného!

A na co se těšit? Návštěvníky čeká lukostřelba ve stylu kjúdó, hudební vystoupení hráčů na bubny taiko, proslulé frašky kjógen v podání Malého divadla kjógenu, recitál na japonský strunný nástroj šamisen, ukázka liturgií a meditací, podávání obřadního čaje mačča či tlučení rýžových koláčků o-moči, oblíbené japonské pochoutky. Středobodem slavností pak bude vítání božstva na vltavské náplavce a alegorický průvod na Vyšehrad.

Informace o akci a přesný program snad již brzy najdete na stránkách macuri.cz.


ZDROJ: Macuri.cz

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9