V čínském Zhuhai vzlétl největší drak na světě

17:58 | 08.05.2014 Erik 0
Světový rekord překonal obří drak nazvaný "Čínský uzel" s úctyhodnou plochou 2 600 metrů čtverečních, který se 2. května na více než dvě hodiny vznesl do oblak na místním festivalu pouštění draků.
"Čínský uzel" proti modrému nebi
"Čínský uzel" proti modrému nebi FOTO: thenanfang.com
Jihočínské město Zhuhai v provincii Guangdong, nazývané také "čínskou riviérou", pořádá každým rokem mezinárodní soutěž nazvanou Gree Coast Kite Festival. Na letošní show změřilo své síly v soutěži 18 domácích a zahraničních týmů, které před diváky představily své úžasné a nápadité výtvory.

Zlatým hřebem pak byl již zmiňovaný "Čínský uzel" dlouhý 98 metrů a vážící zhruba 500 kilogramů. Není se co divit, že k jeho vzletu a ovládání bylo potřeba třiceti silných chlapů. Za příznivého větru plul vzduchem déle než dvě hodiny a proti nebi s věžáky v pozadí na něj byl skutečně majestátní pohled.Výroba tohoto rekordmana spolykala celkem 15 600 metrů čtverečních nylonu a prošla několika desítkami úprav a revizí. Zkušenosti místním však rozhodně nechyběly, neboť předchozího rekordmana z minulého podzimu měli na svědomí také oni. Ten však byl oproti většímu bráškovi poloviční - měl plochu 1 500 metrů čtverečních a vážil "jen" 200 kilo. 

Připomenout si ho můžete tímto krátkým videem:
FOTO: thenanfang.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9