Keisuke Yamada a jeho banánové umění

14:00 | 16.07.2017 Eunka 8
Na co myslíte, když vidíte v zelenině krásné žluté banány? Možná na svačinu nebo banánový koktejl či nějaký koláč. Keisuke Yamada však spíše dostává chuť tvořit.
Keisuke Yamada
Keisuke Yamada FOTO: Keisuke Yamada
Vytvářet postavy a sošky z banánů není jednoduché, neboť materiál je křehký a nevydrží dlouho. Keisuke Yamada, 27letý mladý muž se toho však nezalekl. Jednoho dne si prostě oloupal banán a napadlo ho, že by se z ovoce dalo něco vyřezat. Pustil se do práce a postupem času se v této činnosti zdokonaloval.

Jeho první výtvor (usmívající se tvář) si našel své fanoušky, a od té doby tedy zveřejňuje fotky svých banánových soch a jeho umění si získalo mezinárodní věhlas. Keisuke vytvořil už celou řadu rozmanitých dílek. Od květin po draky a různé filmové a seriálové postavičky. Médiím prozradil, že se ve dne živí jako elektrikář a večer se věnuje svému banánovému koníčku.

 

Umělecký proces popsal jako závod s časem, banány totiž na vzduchu rychle zčernají. Musí sochu tedy upravit pomocí dezertní lžičky a párátka během půl hodiny. Pak hotový výtvor vyfotí, protože pouze tak zůstane jeho jedinečnost zachována i pro oči druhých. Když snímek dokončí, banán putuje tam, kam obvykle patří, do žaludku.


ZDROJ: odditycentral.com, gma.yahoo.com
FOTO + Gallery: Keisuke Yamada
 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9