Yuzuru Hanyu opouští kluziště se zlatem!

22:00 | 14.02.2014 Syrinox 15
Yuzuru po celé olympijské hry ovládal kluziště a po dnešní volné jízdě si právem zasloužil zlatou olympijskou medaili!
Yuzuru Hanyu
Yuzuru Hanyu FOTO: zimbio.net
Mužské závody v krasobruslení probíhaly poslední dva dny s - dovolím si říci - ohromujícími výsledky. Soutěžními kategoriemi byly krátký program mužů a volná jízda mužů

Zástupci Japonska byla již Soči známá trojice, počínaje nejmladším Yuzuru Hanyu, pokračuje Tatsukim Machidou a konče Daisuke Takahashim. Za Čínu jel Han Yan a jako vůbec první Filipínec vstoupil na led Michael Christian Martinez.

Nelze pochybovat, že konkurence byla velká a bruslaři horliví a vášniví, toužící po vítězství. Bohužel, nejlepší mohli být jen tři a atmosféra proto ještě značně zhoustla.

Čtvrtek - krátký program - byl náročným dnem, sportovci často padali jako hrušky a figury se kolikrát nezdařily, přesto se jim dařilo získávat pěkné, až ohromující skóre. Tedy - ohromující nepochybně bylo, co ovšem diváky a pravděpodobně i celý krasobruslařský svět šokovalo, výsledek jízdy Hanyu, jenž si odnesl rekordních 101,45 bodů a překročil tak čáru olympijského rekordu. Tento devatenáctiletý mladíček se definitivně zapíše do historie! O tom žádná. Mnozí jej již nazývají 'mladým Pljuščenkem' a osobně si myslím, že na tomto oslovení je něco pravdy. Takahashi si rovněž vedl dobře, skončil na čtvrtém místě s 86,40 body a kvalifikoval se do dalšího kola. Stejně tak Machida s 83,43 body a 11. místem. Číňan Han Yan byl o tři příčky výše, tedy na osmém postu (85,66).   

Dnešek - valentýnský den - ve znamení volné jízdy byl snad ještě zajímavější a oslnivější než den předchozí. Sportovci, které bych osobně nejradši nazvala umělci, doslova tančili na ledě, sekali figury jednu za druhou a přestože se našly pády, většina sestav měla své vlastní kouzlo. 

Porota zřejmě nebyla tak ohromena jako diváci - její hodnocení bylo nemilosrdné, mnohdy zdrcující, tak už to ale ve sportu chodí. Ze všech 24 soutěžících měl mladý Yuzuru pořadové číslo 21, jeho sestava a přirozený talent seslaný od Boha mu však vynesl místo o dvacet míst výše. Ano, přesně tak - Yuzuru Hanyu vyhrál zimní olympijské hry a odbruslil z ledu se zlatou medailí na krku s celkem 280,09 body (101,45 + 178,64). Ani ostatní zástupci asijských zemí si nevedli špatně - Tatsuki Machida skončil pátý (253,42) a Daisuke Takahashi hned za svým kolegou šestý (250,67), následován poté čínským krasobruslařem Han Yanem (246.20). Naopak Michael Christian Martinez už si tak dobře nevedl - skončil na 19. místě s 184,25 body.

Yuzuru Hanyu srdečně gratulujeme za jeho vůbec první zlato na vůbec první účasti na olympijských hrách.


ZDROJ & FOTO: sochi2014.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9