Olympijský speciál (10. 2. 2014)

21:37 | 10.02.2014 MinYeon 4
Konečně i Asiaté se dočkali své první medaile. Z jaké disciplíny a jakých dalších disciplín se dnes účastnili, se dozvíte v tomto článku.
Tianyu Han
Tianyu Han FOTO: sports.people.com.cn
Třetí den olympiády byl konečně úspěšný i pro některé asijské reprezentanty. Bohužel ne všichni budou na tento den vzpomínat v dobrém.

Short track - 1500 m (muži)

1. KANADA (Charles Hamelin)
2. ČÍNA (Tianlyu Han)
3. RUSKO (Victor An)

Short track je disciplína, ve které si většinou Asiaté vedou dobře, a dokázali to i tentokrát. Nejlépe se umístil sedmnáctiletý Číňan Tianlyu Han, který si domů odveze stříbrnou medaili. Za zmínku stojí i Victor An, původem Korejec (s korejským jménem Ahn Hyun Soo), který dlouhá léta reprezentoval Jižní Koreu. Zatím se Korejci mohou radovat alespoň z jeho bronzového vítězství. Velmi těsně pod medailovými pozicemi se zahřáli i další reprezentanti - Dequan Chen (Čína) skončil pátý a Lee Han Bin (Korea) hned za ním. Jeho krajan Sin Da Woon skončil 10. a další Korejec - Park Se Yeong se umístil na 13. místě. Japonci si zas tak dobře nevedli a nejlepší z nich, Ryosuke Sakazume, skončil na 24. místě. Hongkongský sportovec Pan To Barton Lui zaujal 30. příčku, následoval další Japonec Satoshi Sakashita a na posledním, 35. místě dojel Jingnan Shi (Čína). 

Rychlobruslení - 500 m (muži)

1. NIZOZEMÍ (Michel Mulder)
2. NIZOZEMÍ (Jan Smeekens)
3. NIZOZEMÍ (Ronald Mulder)

Rychlobruslení opět ovládli Nizozemci, ale ani zde si Asiaté nevedli špatně. Na 4. místě skončil Korejec Mo Tae Bum, 5. místo obsadil Japonec Joji Kato a na 6. místě skončil další Japonec, Keiichiro Nagashima. Yuya Oikawa (Japonsko) dojel na 15. místě, Lee Kyou Hyuk (Korea) na 18. a následovala další asijská trojice. Tu vede Japonec Yuji Kamijo (Japonsko) na 20. místě, následuje Kim Jun Ho (Korea) a hned za ním krajan Lee Kang Seok. Dále se umístil Zhongsheng Mu na 30. místě a Ching Yang Sung, reprezentant Taipei na místě 33. Asijskou sestavu uzavírá Číňan Quiming Bai na 35. místě.

Akrobatické lyžování - jízda v boulích (muži)

1. KANADA (Alex Bilodeau)
2. KANADA (Mikael Kingsbury)
3. RUSKO (Alexandr Smyshlyaev)

V této disciplíně si nejlépe vedl devatenáctiletý Korejec Choi Jae Woo, který ale bohužel ve druhém finále vyjel z tratě a připravil se tak o možnost bojovat o medaili. Nakonec skončil na 12. místě. Japonec Noboyuki Nishi dojel na 14. pozici a hned za ním se umístil i další Japonec, Sho Endo.

Curling (muži + ženy)

Z asijských týmů dnes hrála curling jen Čína. Mužské družstvo Číny si v prvních kolech nahrálo tříbodový náskok a nakonec porazilo Dánsko 7:4. I ženské reprezentantky dnes odehrály svůj zápas, ale nebyly zdaleka tak úspěšné. Jejich soupeřem byla Kanada, která nakonec vyhrála v poměru 9:2.

Samozřejmě bychom také rádi pogratulovali českému biatlonistovi Ondřeji Moravcovi za krásnou stříbrnou medaili.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9