TOP 5 pozoruhodných sopek v Japonsku

12:00 | 09.02.2014 Peťul_TripleS 0
Od majestátní hory Fuji po podvodní sopky, které vytvořily nový ostrov v loňském roce, tvoří 109 japonských aktivních sopek 10% všech aktivních sopek na světě. O pěti japonských sopkách si nyní něco povíme v následujícím článku.
Hora Unzen
Hora Unzen FOTO: flicker.com
Jelikož se Japonsko skládá z více jak 70% hornatého terénu, není žádnýn překvapením, že sopky v zemi hrají významnou roli v japonské kultuře a mytologii. Zkrátka sopky v Japonsku nabízí ohromující cestovní zážitky, proto se na pět nejvýznamnějších pojďme společně podívat.

# 05 Hora AsamaNacházející se v centru hlavního ostrova Honšú, stojí hora Asama 2 568 metrů nad hladinou moře a tyčí se nad letoviskem Karuizawou. Hora Asama je nejvíce známá díky své erupci, k níž došlo v roce 1783, při které zahynulo 1 500 lidí. Hora je nejaktivnější sopkou na ostrově Honšú. I přes potenciální nebezpečí dalšího výbuchu zůstává hora Asama oblíbenou rekreační destinací. Návštěvníci si tu mohou přijít zalyžovat na přilehlých svazích vrcholu a dát si koupel v přírodních horkých pramenech.

# 04 SakurajimaS výhledem na historické město Kagošima na ostrově Kjúšú jsou to tři sopky, které tvoří stratovulkán Sakurajima. Z nich Minami-dake je v poslední době aktivní. Pravidelně chrlí popel dolů na město. Dobrodružní návštěvníci, kteří si chtějí prohlédnout sopku zblízka, jsou málokdy zklamáni. Zatímco návštěvníkům není povoleno vyšplhat se až na okraj nebezpečného kráteru, jsou tu vynikající výhledy jako například z rozhledny Yunohira, ke které se můžete dostat přibližně po dvou hodinách pěšky nebo během několika minut jízdy autem.

# 03 Hora UnzenV blízkosti města Shimabara na ostrově Kjúšú leží skupina sopek známé jako hora Unzen. Erupce z těchto sopek se datují šest milionů let zpátky, ale až do nedávné doby byly považovány za spící sopky. Národní park byl založen v roce 1934. V roce 1990 jeden z vulkánů, hora Fugen začala sérii výbuchů. Dnes hora opět dřímá a návštěvníci mohou vyšplhat 1 359 metrů na vrchol, aby si vychutnali panoramatický výhled.

# 02 Hora AsoHora Aso nebo Aso-san je vlastně souhrný název pro pět samostatných sopečných vrcholů. Nachází se na japonském jižním ostrově Kjúšú v blízkosti města Kumamoto. Aso-san je tak masivní sopečnou oblastí, že celá vesnice leží v jejích mezích. Jedna z pěti sopek, hora Nakadake, je stále aktivní a je hlavním lákadlem, ale když sopka chrlí plyny, celá oblast je uzavřena. Ostatní vrcholy jsou také populárními destinacemi. V blízkosti muzea hory Aso je letiště pro vrtulníky, kde si návštěvníci mohou zařídit dech beroucí, byť drahé přelety.

# 01 Hora FujiNacházející se méně než dvě hodiny od Tokia, je hora Fuji japonskou nejznámější památkou, kterou navštíví miliony turistů, a u které se každý rok zvyšuje návštěvnost o 300 000 lidí. Legenda říká, že hora Fuji byla vytvořena za jediný den. Z geologického hlediska se říká, že sopka se vytvořila přes vrchol starší sopky před asi 10 000 lety. Vyšplhání na horu Fuji je tak populární, že je na vrcholu pošta, tím pádem mohou ti, kteří dosáhnou vrcholu, poslat pohlednici domů z vrcholu okolo 3 800 m nad hladinou moře. Nicméně je to strmé a náročné stoupání. Návštěvníci, kteří to chtějí méně náročné, si mohou vychutnat nádherný výhled na horu Fuji z nedalekého parku Tenjo-Yama, kam je lanovka vyveze na vyhlídkovou plošinu Fuji.

FOTO & ZDROJ: touropia.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9