Korea skrze drsný objektiv

14:00 | 21.12.2013 Peťul_TripleS 3
Říká se, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Ve fotografování lze podporovat myšlenku, že mocné fotky vypráví příběhy - a to natolik, že slova jsou irelevantní. Tímto heslem se řídí fotograf Im Jay Cheon.
Korea
Korea FOTO: koreatimes.co.kr
Fotograf Im Jay Cheon má toto rčení doslova ve své knížce „The Rediscovery of Korea“ (Znovuobjevení Koreje), která představuje ostré fotky života na korejském venkově. Fotograf se úplně vyhýbá slovům, neposkytuje žádné vysvětlení či tituly, což umožňuje fakt, že fotky mluví samy za sebe.

 

Fotograf, který vystudoval tvůrčí psaní, se slitoval se čtenáři alespoň ve formě poznámky autora na konci knihy, kde poskytuje stručný popis svého životního příběhu. Ale jeho záměr je takový, aby snímky byly jasné.

Fotografie jsou na první pohled drsné a tmavé. Používá nejmenší množstí světla, jaké je možné, aby dodržel své prohlášení. Minimální expozice vytváří osamělou, klidnou atmosféru.Do subjektů Im Jay Cheonova focení patří starší lidé, obchodníci, rybáři a potápěči. Ale do té míry, že předměty jsou tu jen podlé jména, protože splývají s pozadím, zatímco nebe či krajina je zdůrazněna.

Jeho fotky nejsou šokující nebo inspirující, ale spíše světské. Scény jsou takové, jaké by mohli cestovatelé získat ve venkovských oblastech. Na první pohled fotky vypadají jako příležitostné momentky, ale když se pečlivě podíváte, je vidět, že jsou vyfoceny za určitým efektem.

Krásně zbarvené nebe kontrastuje s opotřebovanými domy a vrásčitými tvářemi. Stará žena provádějící domácí práce venku kontrastuje s jasnou oblohou odrážející se v okně. Obtížné situace lidí jsou působivější díky jejich konfrontaci s krásou přírody.


FOTO & ZDROJ: koreatimes.co.kr

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9