Machida - Zahrada veverek

14:00 | 18.07.2017 Eunka 4
Milovníci zvířat, opět tu máme něco pro vás. Musíte si však zajet až do Japonska. Každopádně se na vás veverky čiperky už těší.
Veverky
Veverky FOTO: tomosuke214 / flikr.com
Machida se nachází v západní části Tokia a kromě jiných půvabů nabízí jednu specialitku. Tou je Zahrada veverek (リス園). Ta byla zbudována v roce 1988 a tudíž je otevřena již 25 let. Po celou tu dobu se tam návštěvníci mohli kochat roztomilými hopsajícími veverkami. Zejména děti si takové chvíle užívají, ale my dospělí se také umíme rozparádit, když jde o hru.

Zahrada není nikterak veliká, ale za to má velké přednosti. Milovníci veverek si tam mohou připadat jako v ráji. A to zejména kolem desáté hodiny dopolední, kdy mají veverušky hlad. Pak si můžete zakoupit balíček krmení pro ně vhodného a pěkně jim podstrojovat. Budou vám velice vděčné a mnohé se nechají i pohladit nebo po vás budou hopsat. Obvykle se jim však po nakrmení chce spát. Ale na tom není nic divného, to se stává i nám. Nakonec se stejně zase probudí a budou chtít další chod.V areálu se mohou veverky volně pohybovat a mají i svá doupátka, které jim vyrobily i děti z řad návštěvníků. Machidská zahrada se může pochlubit počtem asi 200 veverek. Ovšem v Japonsku není jediná. Podobné parky a zahrady jsou hodně oblíbené a v některých najdete i morčata a králíky. Kdo tedy nemůže mít zvířátko doma, ví, kde si to může vynahradit.

Na závěr jedno video pro větší zábavu:


ZDROJ: happyangeldiary.blogspot.com, kotaku.com, dramafever.com
FOTO: tomosuke214 / flikr.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9