Jaká povolání lákají žáky korejských základních a středních škol?

13:00 | 12.03.2021 Eunka 0
Zajímalo by vás, po jakém povolání touží mladí Korejci, kteří navštěvují základní a střední školy? Nedávný průzkum ukázal, která povolání jsou u žáků nejoblíbenější.
Mnozí žáci si přejí být lékaři
Mnozí žáci si přejí být lékaři FOTO: Flickr.com/UN Women Asia and t...
Jak v době pandemie koronaviru roste zájem o zdravotnické pracovníky, rostoucí počet jihokorejských studentů základních škol tvrdí, že chtějí být lékaři, až vyrostou. A jak jsou na tom ostatní povolání?

Ministerstvo školství a Korejský výzkumný ústav pro odborné vzdělávání a přípravu provedli online průzkum mezi 23 223 studenty základních a středních škol. Pojďme se podívat, jak dopadl.

Mezi studenty základních škol 8,8 procent uvedlo, že chtějí být v budoucnu sportovci. Toto povolání se ocitlo na vrcholu již třetí rok po sobě. Lékaři se umístili na druhém místě (7,6 procent). Kvůli pandemii si polepšili, protože loni byli na čtvrtém místě.

Ministerstvo školství dále uvedlo, že povolání lékařů, zdravotních sester a biologických vědců stouplo výrazně v oblibě, protože pandemie COVID-19 zvýšila celkový zájem lidí o veřejné zdraví a medicínu.

Na třetím místě se umístili učitelé (6,5 procent), které následovali YouTubeři a BJ (6,3 procent) a profesionální hráči (4,3 procent).

Studenti středních škol upřednostňovali ve srovnání se studenty základních škol stabilnější zaměstnání. Na prvním místě volili učitele (8,9 procent), dále byli lékaři (6,2 procent), policisté (4,5 procent), vojáci (3,5 procent) a sportovci (3,4 procent).

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9