Jen málo japonských univerzit podporuje LGBT studenty

13:00 | 25.02.2021 Eunka 0
Nedávný průzkum ukázal, že náležitou podporu studentům patřícím k sexuálním menšinám poskytuje méně než 10 % japonských univerzit a dalších vysokoškolských institucí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: pixabay.com
Japan Student Services Organization je nezávislá správní agentura, která poskytuje stipendia pro japonské studenty a podpůrné programy pro mezinárodní studenty. Zjišťuje také podpůrná opatření prováděná vysokými školami. Díky tomu víme, jak jsou na tom školy s opatřeními pro sexuální menšiny.

Průzkum organizace z roku 2019, který získal odpovědi od 1154 institucí, ukázal, že jen 7,7% univerzit, 3,5% vysokých škol a 0% technických vysokých škol má celoškolské zásady a opatření týkající se LGBT otázek. 

Co tedy tyto školy pro menšiny nabízí? Mezi nejběžnější opatření na vysokých školách patřila nabídka využití víceúčelových toalet (34,5%). Mezi další opatření patřily nabídka zdravotních prohlídek jednotlivě nebo v době, kdy nejsou přítomni ostatní studenti (30,1%) a používání preferovaného jména jednotlivce ve třídě a na území školy (26,2%).

ZDROJ: nippon.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9