V Incheonu řádí divocí psi! Jak to město řeší?

13:00 | 08.02.2021 Eunka 0
Obyvatelé Incheonu a jeho okolí si stěžují na toulavé divoké psy, kteří jim například loví drůbež. Bojí se útoků a pokousání. Jak to město řeší a proč je toto řešení tak trochu kontroverzní, vám vysvětlí článek.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: wikimedia.org
V loňském roce osm okresních úřadů přístavního města Incheon najalo soukromé společnosti, aby zajaly asi 200 divokých psů v reakci na řadu stížností, že divocí psi, včetně opuštěných psů, se potulovali ve smečkách a ohrožovali nebo dokonce zranili obyvatele města.

Úřady zaplatily 500 000 wonů za každého odchyceného dospělého psa a 200 000 až 300 000 wonů za štěně. Původně stanovily rozpočet 53 milionů wonů na odchyt 106 dospělých psů. Zmíněné společnosti však nakonec chytili 200 psů.

Obyvatelé, kteří jsou znepokojení chováním divokých psů požadují potřebu rozšířit úsilí o odchyt. Loni v březnu byly dvě farmy v okrese Gyeyang ohrožovány divokými psy, kteří nakonec zabili několik zvířat, včetně telat, koz a kuřat. "Viděl jsem tu pobíhat smečku divokých psů," řekl místní obyvatel. "Obávám se, že je jen otázkou času, kdy začnou kousat lidi."

Je tu však i druhá stránka věci. Ochránci práv zvířat obviňují soukromé společnosti, že se podílí na neomezeném odchytu psů a dokonce štěňat za peníze.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9