Stěhovaví ptáci zůstávají v Jižní Koreji i přes zimu

13:00 | 11.01.2021 Eunka 0
Někteří letní stěhovaví ptáci zůstali v blízkosti jižního přístavního města Busan i v zimě, protože počasí zůstalo relativně teplé kvůli změně klimatu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: wikimedia.org
Mnozí letní stěhovaví ptáci zůstávají v Jižní Koreji i přes zimu. Dudek, který dorazí na jižní pobřeží Jižní Koreje především v květnu a červnu, byl nedávno nalezen u potoka Oncheoncheon v okrese Geumjeong v Busanu.

V zimním Busanu byli také nalezeni ptáci z čeledi bulbulovitých, kteří obvykle zůstávají na Korejském poloostrově jen krátce, během jara a podzimu. Volavky popelavé a volavky bělostné, o nichž se ví, že jsou letními stěhovavými ptáky, se také před nějakou dobou rozhodly zůstat přes zimu v Busanu.

Někteří odborníci poukazují na změnu klimatu jako na hlavní důvod, proč stěhovaví ptáci zůstali, aniž by odešli hledat teplejší počasí. Stěhovaví ptáci obecně migrují na jih, aby se vyhnuli chladným zimním teplotám, aby si udrželi dobré zdraví. Jak se však v důsledku změny klimatu počasí otepluje, je potřeba migrace oslabena.

"Stěhovaví ptáci zde zůstávají, protože tu nyní snadno najdou potravu i v zimě," uvedl tisku úředník z Ekologického centra Nakdong.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9