Polovina Korejců zažívá stres kvůli nedostatku financí

13:00 | 08.01.2021 Eunka 0
Nedávný průzkum ukázal, že více než polovina dospělých občanů Jižní Koreje zažila stres nebo zneužívání související s jejich finanční situací.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: pixabay.com
Choi Chul, profesorka na Univerzitě Sookmyung, a Shin Sang-hee, výzkumný pracovník Korejské nadace pro ochranu finančních investorů, provedli průzkum mezi 2000 jihokorejskými dospělými ve věku 20 až 65 let.

Zhruba 60 procent respondentů uvedlo, že zažili stres nebo zneužívání na základě své finanční situace. Z respondentů 42,2 procent uvedlo, že zažili stres a úzkost, následovala deprese (23,2 procent), poruchy spánku (15,7 procent) a potíže se soustředěním nebo odpočinkem (14,5 procent).

Polovina respondentů uvedla, že v rozpočtu na domácnost zaznamenala určitý schodek, zatímco 23,4 procent osob uvedlo, že si v minulém roce museli vzít půjčku na pokrytí životních nákladů.

V reakci na otázku, zda jsou schopni ušetřit alespoň nejaké peníze, 82,4 procent uvedlo, že za poslední rok vložili peníze na spořící účty více než dvakrát, zatímco 17,6 procent dotázaných přiznalo, že jsou zřídka schopni odložit vůbec nějaké peníze na úspory.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9