Jihokorejci se zaměřují na online prevenci sebepoškozování

13:00 | 04.12.2020 Eunka 0
Online komunity založené na zastavení sebepoškozování a prevenci sebevražd nabízejí i korejským teenagerům místo, kde se mohou navzájem vypovídat. Zejména v poslední době je to velmi důležité.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: pixabay.com
V Jižní Koreji existuje na Facebooku zhruba sedm skupin zabývajících se prevencí sebepoškozování, z nichž mnohé se otevřely v únoru po vypuknutí pandemie koronaviru. Tyto skupiny pomáhají mladým lidem zvládat psychické problémy a současnou situaci, kdy na školách probíhá online výuka. Proč je to důležité?

Korejské poradenství pro mládež totiž ohlásilo nárůst počtu případů poradenství v oblasti sebepoškozování a sebevražd o 69,7 procent mezi letošním březnem (3 222 případů) a zářím (5 468 případů), což je docela alarmující.

Mladí se potřebují vypovídat a sdílet své problémy s ostatními. V uvedených skupinách lze najít mnoho příspěvků studentů, kteří se těžko vyrovnávají se stresem a omezeními, které nastolila pandemie koronaviru v Koreji. Někteří lidé se však obávají, že online příspěvky nesoucí soukromé svědectví o sebepoškozování a sebevraždách by mohly vyvolat napodobovací akce. 

Několik členů určité FB skupiny bohužel nerozvážně zveřejnilo fotografie zobrazující, jak se dopouštějí sebepoškozování, nebo podrobné pokyny k sebepoškozování, které mohou ostatní povzbudit k tomu, aby si také ublížili. Co na to říkají odborníci?

"Online komunity, ve kterých se oběti sebepoškozování mohou spojit s ostatními, přesto všechno nabízejí šanci získat psychologickou podporu," uvedl Kwak Keum-joo, profesor psychologie na národní univerzitě v Soulu. Poté doporučil, aby správci těchto skupin přišli s vhodným systémem pro filtrování nevhodných nebo zavádějícíh příspěvků.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9