Jaký dárek si oblíbili Korejci ke svátku Chuseok?

13:00 | 29.08.2020 TerkaS 0
Svátek Chuseok se nezadržitelně blíží a Korejci mají jasno, jakým dárkem udělají svým blízkým největší radost. Tipnete si, jaký dárek to je?
Korejský obchod
Korejský obchod FOTO: Herry Lawford/flickr.com
Dárkové certifikáty či e-kupony v mobilních telefonech jsou díky rostoucímu počtu Korejců praktikujících bezkontaktní platby čím dál tím víc populárnější jako dárky k nadcházejícímu svátku Chuseok. Lotte ON, webová stránka pro online nakupování společnosti Lotte Shopping Co., provedla průzkum u 3 tisíc zákazníků a zjistilo se, že 50,1 procent z nich si jako preferovaný dárek pro Chuseok vybralo e-kupony.

Změna v preferencích je brána jako výsledek měnících se spotřebních zvyků a popularity online nákupů, které se znásobily vlivem koronaviru, což pomohlo bezkontaktní kultuře, aby se v zemi zakořenila. Zhruba třetina respondentů jako dárky preferovala korejské hovězí maso, ovoce a další čerstvé produkty, zatímco 21,1 procent dávalo přednost doplňkům stravy. Z výběru drahých svátečních dárkových krabic chtělo 31,5 procent dárkové krabice s různými masnými výrobky, zatímco z cenově přívětivějších krabic preferovalo 40,1 procent zákazníků vzorky trvanlivých výrobků zahrnujíc tuňáka či šunku.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9