V Koreji využijí jablečné výlisky k výrobě kosmetických produktů

13:00 | 08.08.2020 Eunka 0
Jablečné výlisky, obvykle vyhozené jako odpad nebo používané jako krmivo pro zvířata kvůli nedostatku recyklační technologie, budou v Koreji využívány v kosmetických produktech.
Jablko
Jablko FOTO: pixabay.com
Společnost Gyeongsangnam-do Agricultural Research & Extension Services (ARES) nedávno oznámila, že vyvinula novou technologii, která využívá jablečné výlisky na výrobu kosmetických produktů.

Jablečným výliskem se nazývá to, co zbylo z jablka po extrakci šťávy (sušená dužina, slupky, jádřince). Nyní lze tyto výlisky použít novým způsobem, přičemž nová technologie přispívá k novým účelům. Proč je to dobré? Protože každým rokem bylo zhruba 6000 tun jablečných výlisků vyhozeno nebo použito jako krmivo pro zvířata kvůli nedostatku recyklační technologie.

Naštěstí bylo nedávno zjištěno, že extrakt z jablečných výlisků obsahuje fenoly a kyselinu ursolovou, což jsou účinné antioxidanty a protizánětlivé látky. Společnost Gyeongsangnam-do ARES dokončila v září loňského roku registraci jablečných výlisků, zařadila je na seznam mezinárodní nomenklatury kosmetických přísad (INCI) a uznala jablečné výlisky za oficiální složku při výrobě kosmetiky.

"Nové využití jablečných výlisků zvýší hodnotu jablek a pomůže chránit životní prostředí," řekl na toto téma Hong Jeong-jin, výzkumný pracovník v Gyeongsangnam-do ARES.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9