V loňském roce Soul zkrášlily miliony stromů

13:00 | 07.04.2020 Eunka 0
Dostatečné množství zeleně zkrášlí každé město. Soulská metropolitní vláda si loni dala za cíl vysadit 5 milionů stromů. Povedlo se však cíl naplnit? Článek vám odpoví.
Stromy v Soulu
Stromy v Soulu FOTO: pxhere.com
Soulská metropolitní vláda nedávno uvedla, že loni vysadila 8,27 milionu stromů v různých částech města, jako jsou malé pozemky a neobsazené pozemky. Tímto byl výrazně překročen roční cíl města, tedy 5 milionů stromů.

Aby se vypořádalo se změnou klimatu a zlepšilo se i městské prostředí, město připravuje projekt na rozšíření takzvaných "městských lesů" tím, že do roku 2022 vysadí 30 milionů stromů. Město v letech 2014 až 2018 vysadilo 15,3 milionu stromů a pak rozhodlo, že v letech 2019 až 2022 vysadí dalších 15 milionů stromů.

V únoru letošního roku vybralo město na základě doporučení odborníků 113 doporučených druhů stromů, které jsou účinné při snižování jemného prachu, a přijala opatření k vytvoření šesti druhů lesů.

Nová iniciativa pro strategickou výsadbu stromů nabízí ekologické řešení, které preventivně reaguje na změnu klimatu a další faktory, jako je jemný prach, vlny veder a ostrovní fenomén v centru města.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9