Poznejte svět Plastique Tiara [Rozhovor]

13:00 | 01.09.2019 TerkaS 0
Vietnamská drag queen Plastique Tiara odhalila v exkluzivním rozhovoru s AsianStar spoustu zajímavostí. Nenechte si ujít příležitost poznat tuto krásku díky našemu článku.
Plastique Tiara
Plastique Tiara FOTO: Marco Ovando
Někteří z vás se jistě ptají: "Kdo je to Plastique Tiara?" Nemějte strach, když si přečtete celý článek, dozvíte se o ní všechny potřebné informace.

Plastique Tiara se narodila ve Vietnamu, ale nyní žije v texaském Dallasu. Je nejen drag queen, ale i kadeřnicí a umělkyní. Tato 22letá kráska se přidala v 11. sérii soutěžní reality show RuPaul's Drag Race k dalším 14 soutěžícím. I když nevyhrála, získala si srdce mnoha diváků a nyní je na tour Werq the World s Yvie Oddly, vítězkyní 11. série show. A populární je i na sociálních sítích!

Začněme se základními informacemi. Kdy a jak byla zrozena Plastique Tiara? Vznikla i jiná alternativní jména?
Plastique Tiara byla zrozena v létě roku 2015, když jsem sledovala My Little Pony a rozhodla jsem se, že své jméno vytvořím podle Diamond Tiara, nejhezčího poníka ze všech, ale nechtěla jsem, aby v mém jméně byl další diamant. Proto jsem přišla s Plastique, jménem, které jsem ještě nikdy neslyšela. A zní taky trochu více žensky, nemyslíte?

Jak jistě všichni tví fanoušci vědí, začátky Plastique nebyly zrovna zářivé a růžové. Kdo nebo co ti pomohlo překonat tyto těžké časy? 
Vždycky jsem sledovala RuPaul's Drag Race a tato show je důvodem, proč jsem s dragem začala. Byla únikem od všech věcí, se kterými jsem se doma potýkala. Sledování příběhů soutěžících o objevování vlastního já a přijetí sebe sama mě nutilo chtít jít dál. Protože pak bych možná též mohla najít své já.

 

Co tě motivovalo, abys začla s dragem a kde bereš inspiraci? Máš nějaké vzory mezi drag queens? A kdo je tvým vzorem mimo svět dragu? 
Když jsem byla malá, vždycky jsem chtěla být za soumraku zpěvačkou v Paříži. Protože v tu dobu nebylo ve Vietnamu v této oblasti žádné známé zastoupení, nezbylo mi nic jiného, než vzhlížet ke všem těm krásným Asiatkám. Přeji si, aby bylo mé jméno jednoho dne vepsáno ve hvězdách.

Jakou radu bys dala někomu, kdo chce začít s dragem, ale necítí se moc sebevědomě? 
Upřímně, dělala jsem to, protože jsem chtěla. Netušila jsem, že se mi to bude tak moc líbit. Takže má rada pro někoho, kdo chce začít, ale necítí se sebevědomě, je vytvořit svůj drag podle sebe nebo podle toho, jak se cítí. Protože pak na něj není vyvíjen žádný tlak, jak by měl vypadat nebo vystupovat. Dokud se cítí pohodlně ve vlastní kůži, všechno bude v pořádku.

Slyšela jsem, že jsi součástí Haus of Edwards. Jak se ti tam podařilo dostat a jak jsi se během začátků své kariéry cítila?
Byla jsem hostem jedné události tady v Dalasu před dvěma lety s Alyssou Edwards. Cílem bylo získat peníze pro oběti střelby v klubu Pulse. Myslím, že to byl osud, protože jsme si hned sedly. Stala jsem se její kadeřnicí a po týdnu mě požádala, abych se přidala do Haus of Edwards. Alyssa mi vždycky připomínala, že jsem hvězda, i když jsem tomu sama nevěřila. Také mi vždycky říká, abych se bavila a užívala si to, než aby na mě tlačila, abych pozvedla svůj drag. A myslím si, že být nejlepší je prostě v naší krvi, haha.

 

Jsi jak umělkyně, tak drag queen. Mohla bys nám říct, jaká je tvá oblíbená část dělání dragu?
Má oblíbená část je připravování se - ráda si dávám na čas a užívám si tu fantazii. Také mám ráda vystupování, stačí mi jen vidět úsměv na něčí tváři. Vlastně jsou mou nejoblíbenější částí fanoušci - možnost setkat se s ními a slyšet jejich příběhy je vždycky přínosná.

Nedávno jsi byla soutěžící v RuPaul's Drag Race. Poděl se s námi o své zážitky, nejtěžší moment a co ti soutěž dala. Štvala tě některá z ostatních královen? Jsi ještě s některou z nich v kontaktu?
Jsem v kontaktu se spoustou královen z naší řady. Vždy říkám, že Drag Race je mnohem těžší, než to vypadá na televizní obrazovce. Kvůli hře mysli, do které vás soutěž staví, je to mnohem obtížnější, než se může zdát. Nicméně teď věřím, že zvládnu cokoliv, po tom, co jsem si vším tím prošla.

Jsi také velmi talentovanou zpěvačkou, hudební videoklip ke tvému singlu Irresistible dosáhl na YouTube 1 milionu zhlédnutí, gratuluji. Pomýšlela jsi někdy nad tím, že by ses v budoucnu věnovala pěvecké kariéře? Je tu šance, že vydáš singl ve vietnamštině?
Zatím nemůžu moc prozradit, ale mějte oči na stopkách, hehe.Jaké jsou tvé aktuální plány? Co ráda děláš ve svém volném čase?
Zřídkakdy mívám volný čas, protože teď pořád pracuji. Momentálně se připravuji na DragCon, YouTube, Werq the World a další milion projektů najednou. Ale když se naskytne příležitost, jdu nakupovat a koupím si Boba (bubble tea).

Je zde něco, co bys ráda udělala pro komunitu LGBTQ+?
Strašně moc bych jednou chtěla cestovat zpět do Vietnamu a udělat show pro vietnamskou LGBTQ+ komunitu.

Chtěla bys něco sdělit našim čtenářům?
Reprezentace Asie, zejména asijské queer komunity v dnešních médiích je velice důležitá. Jsem moc vděčná, že mám tuto možnost a mám spoustu podporovatelů, kteří ke mně vzhlíží a pečují o mě. A budu se snažit co nejlépe šířit povědomí o naší existenci a o tom, že na nás  také záleží.

Nezapomeňte se podívat na sociální média Plastique. Najdete ji na Instagramu, kam přidává fotografie svých dechberoucích outfitů, na YouTube, na Twitteru a dokonce i na TikTok.

FOTO: Marco Ovando

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9