Něco o Koreji aneb urbanizovaná země plná lesů

13:00 | 31.08.2019 choi1taehee 0
Více než polovina Jižní Koreje je pokryta lesy i přes to, že se jedná o jednu z nejvíce urbanizovaných zemí světa. Jaká místa jsou pro Korejce a turisty únikem z městského života?
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: asianwanderlust.com
Jednou z nejlepších věcí v Koreji je, že můžete mít hlavní záměr strávit celou svou dovolenou ve městě, obdivovat panoráma města, nakupovat u všech světových značek, jíst prvotřídní kuchyně a obecně žít luxusní život. Pokud ale máte někdy pocit, že musíte uniknout z města a dostat se do přírody, je to doslova co by kamenem dohodil (nebo tam lze alespoň dojet autobusem/vlakem, což je v podstatě to samé).

Existují města obklopená vrcholky hor, monumentální jezera, která vedou městy, a lesy přímo vedle některých předměstí, o kterých ani nevíte. Ve skutečnosti je totiž polovina Jižní Koreje pokryta lesy a některé z přírodních destinací v Jižní Koreji, o nichž možná nevíte, jsou jedny z nejlépe střežených tajemství světa. Například tiché pláže s křišťálově čistou vodou, které si přímo říkají o zaplavání si v nich, vítr kolem nedotčených hor, nabízející nejvyšší výhledy na krajinu na jejím vrcholu, vesnice, které přetékají tolika tradicemi a kulturou, je to skoro jako procházka historickým románem.

Pro některé turisty je docela těžké tomuto uvěřit, protože mnoho článků popisuje Jižní Koreu jako jedno z nejvíce urbanizovaných míst na světě, s vysokými mrakodrapy a světly, které v noci osvětlují město. Mnohá města jsou domovem pro některé z nejlepších světových nákupních čtvrtí, ale byli byste překvapeni. Níže uvádíme několik příkladů zelenějších destinací, které byste mohli navštívit v Jižní Koreji:

Národní park Seoraksan - národní park obsahující jedinečné skalní útvary, husté lesy, horké prameny a starověké chrámy. Na podzim je tu krásný pohled na hory plné padajících listů.Pláž Suncheon - pobřežní mokřad se širokým polem rákosí a řekou protékající skrze něj. Je domovem hojné přírody a návštěvník si může dopřát příjemnou relaxaci během východu nebo západu slunce.Vodopád Cheonjeyeon - nachází se na ostrově Jeju. Jedná se o naprosto ohromující 22 metrů vysoký vodopád. Jeho název v překladu znamená nebe spojené s pevninou. Mnoho lidí cestuje k tomuto vodopádu jen kvůli ohromujícímu modrému odstínu vody.ZDROJ: asianwanderlust.com, wikipedia.org
FOTO: asianwanderlust.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9