Jak jsou Korejci spokojeni se svými ložnicemi a spánkem?

13:00 | 17.08.2019 Eunka 1
Nic není lepšího než kvalitní a osvěžující spánek! Jak se spí Korejcům? Nedávný průzkum od firmy IKEA ukázal, jak jsou spokojeni se svými ložnicemi.
V posteli člověk tráví spoustu času
V posteli člověk tráví spoustu času FOTO: pexels.com
Méně než polovina Jihokorejců je v současné době spokojená se svou vlastní ložnicí a spánkem. Podle průzkumu švédského nábytkového gigantu IKEA, který se týkal 1000 obyvatel Soulu a provincie Gyeonggi, pouze 45,8 procent respondentů uvedlo, že jsou spokojeni se svými ložnicemi a spánkem.

Respondenti trávili v práci zhruba 8,3 hodin denně a o víkendech strávili ve svých ložnicích okolo 9 hodin. 

Jelikož nebyla řeč jen o nespokojenosti, respondenti vyjádřili, že největšími důvody ke spokojeností s ložnicemi byly dobře zařízené ložnice (38,9 procent), příjemné a pohodlné  prostředí (35,2 procent) a málo věcí v ložnici (34 procent).

Na druhé straně tu byly důvody k nespokojenosti. Mezi ně patřily příliš malé ložnice (26,5 procent), málo místa na skladování věcí (24 procent) a žádný vhodný nábytek k odpočinku (23 procent).

Co většina respondentů považuje za dobrý spánek? Že se během spánku neprobudí a když se ráno probudí, cítí se svěží.

Odborníci tvrdí, že množství kvalitního spánku každý den je velmi důležité pro duševní a fyzické zdraví. Zprávy také ukázaly, že kvalitní spánek je rozhodující, protože jeho nedostatek může narušovat pracovní nebo každodenní život člověka.

Nicolas Johnson, obchodní manažer IKEA v Koreji, uvedl, že zatímco spánkové prostředí je jiné, v jihokorejské společnosti roste celková potřeba lepšího každodenního života prostřednictvím kvalitního spánku.

A jak jste se svou ložnicí a spánkem spokojeni vy?

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9