Proč tolik mladých v Koreji uvažuje o sebevraždě?

13:00 | 31.07.2019 Eunka 1
Téměř 34 procent jihokorejských adolescentů uvažovalo o sebevraždě! Jaké k tomu měli důvody? Proč mladí lidé, kteří mají všechno před sebou, nechtějí žít? Podívejme se na smutné výsledky nedávného průzkumu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: takasuii/flickr.com
Průzkum Národního institutu pro politiku mládeže, který se konal v červnu až srpnu loňského roku, odhalil smutná fakta. Téměř 34 procent jihokorejských adolescentů uvažovalo o sebevraždě kvůli tlaku, který zažívají při studiu. Průzkumu se zúčastnilo 9060 žáků základních a středních škol.

Výsledky ukázaly, že zhruba 33,8 procent dotázaných uvedlo, že v předchozím roce uvažovali o tom, že si vezmou život. Za jakého důvodu?

Největším důvodem byl tlak, který souvisel se studijními úspěchy (37,2 procent). Dále si mladí dělali starosti s budoucností a kariérou (21,9 procent). Asi 17,9 procent studentů trápily rodinné konflikty. 

Průzkum také ukázal, že 45,6 procent jihokorejských adolescentů tráví každý den více než tři hodiny studiem, zatímco 44,2 procent mladých uvedlo, že mají denně méně než dvě hodiny volného času. Studenti jsou tedy vystaveni hroznému životnímu stylu. Nemají čas na spánek, odpočinek a sport. Mnozí přiznali, že nikdy necvičí. Zhruba 28,8 procent studentů snilo o ukončení školy.

Přibližně 26 procent respondentů uvedlo, že zažívají fyzické násilí od rodičů a 31,3 procent mladých přiznalo, že je rodiče trápí nadávkami a slovními útoky. Asi 12 procent studentů muselo snášet tělesné tresty od svých učitelů.

Celkem 11 procent dotázaných sdělilo, že pracovali na částečný úvazek, ale 57,5 ​​procent bylo zaměstnáno bez legální pracovní smlouvy. Pět procent adolescentů zažilo sexuální obtěžování a posměch spolužáků.

Výsledky průzkumu také naznačily, že 44 procent dospívajících respondentů nevědělo nic o existenci Úmluvy OSN o právech dítěte, zatímco 30 procent uvedlo, že nevědělo o Korejské národní komisi pro lidská práva, což je docela alarmující.

Jak je vidět, mladí Jihokorejci opravdu nemají na růžích ustláno a je smutné, že musí prožívat tolik stresu a trápení. Co myslíte, že by jim pomohlo?

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9