V Jižní Koreji vytvoří řadu ekologických center péče o děti

13:00 | 25.07.2019 Eunka 0
V přírodě je dětem dobře. Na to přihlédli i v Jižní Koreji a chystají vybudovat ekologická centra péče o děti ve 125 lokalitách.
Děti potřebují pohyb na čerstvém vzduchu
Děti potřebují pohyb na čerstvém vzduchu FOTO: pixabay.com
Dne 16. července bylo oznámeno, že Soulská metropolitní vláda letos otevře první centrum péče o děti v Soulu, které dětem dopřeje dostatek zážitků v přírodě a aktivity na čerstvém vzduchu.

Městská vláda mimo to uvedla, že letos vybuduje 20 ekologických center péče o děti. Do roku 2022 by jich však mělo vzniknout 125. Takové zprávy jistě potěší všechny rodiče.

V současné době se centra péče o děti zaměřují na výuku a třídy fungují podle stanoveného harmonogramu. Vzdělávací systém se však setkal s kritikou, že dětem chybí čas a prostor na hraní.

Nová ekologická centra péče o děti, která budou prezentována Soulskou metropolitní vládou, budou provozovat různé programy péče o děti zaměřené na přírodu a hry bez omezení času a prostoru.

Nový vzdělávací program neslibuje jen čas pro venkovní aktivity, ale také umožní dítěti, aby si hrálo na vlastní pěst a vychutnalo si nové zážitky. Za tímto účelem plánuje Soulská metropolitní vláda vytvořit uvnitř nebo v blízkosti středisek péče o děti zahradu nebo venkovní hřiště.

Korejské děti se tedy mají na co těšit!

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9