Školní uniformy v Koreji prochází výraznými změnami

13:00 | 17.06.2019 Eunka 4
V mnoha zemích jsou školní uniformy zcela běžné. Co když jsou ale nepohodlné? Dějí se v této oblasti nějaké změny? V Jižní Koreji ano.
Školní uniformy bývají nepohodlné
Školní uniformy bývají nepohodlné FOTO: Dickson Phua/flickr.com
Krátké, těsné a nepohodlné školní uniformy postupně mizí. Proč? Protože školy chtějí studentům dopřát víc pohodlí. 

Zhruba 71 základních a 22 středních škol v Gwangju změnilo design svých školních uniforem. V provincii Jeolla změnilo vzhled uniforem 115 základních a 42 středních škol. Místo krátkých sukní a těsných kalhot se začaly více nosit pohodlné krátké kalhoty.

Dříve se nosily zejména bílé košile a blůzy. Mnohé uniformy byly těsné, krátké, svazující a slušely především jen vysokým a štíhlým studentům a studentkám. Někteří analytici tvrdí, že tyto trendy byly zakořeněny díky reklamám využívající celebrity. Tyto reklamy kladly důraz na dokonalé postavy, které většinou idolové mají. Reklamu na uniformy dělaly v minulosti například skupiny Infinite nebo EXO. 

Tento trend se však nedávno změnil a nastoupila nová móda. V létě se staly populárními krátké kalhoty a trička s krátkým rukávem a v zimě si získaly popularitu mikiny a bundy na zip. Školy nyní dávají studentům možnost vybrat si, zda chtějí nosit sukně, kalhoty nebo šortky. Studenti dávají přednost elastickým a vzdušným materiálům. Zajímá je ale i celkový vzhled. Změny se líbí zejména studentkám.

Bývalým uniformám se přezdívalo "moderní korzety", a tak není divu, že s těmi současnými jsou spokojenější nejen studenti, ale i jejich rodiče. Některé školy dokonce studentům umožňují nosit běžné oblečení. Základní škola Wolgok v Gwangju se rozhodla, že školní uniformy ještě letos zruší.

Jak se na školní uniformy díváte vy? Nosili byste je? 

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9