Jak v Soulu vyřešili problém s opuštěnými zvířaty?

14:00 | 31.03.2019 Eunka 0
Toulaví a opuštění psi by si určitě zasloužili hodné páníčky, že? Kočky samozřejmě také. Soulská metropolitní vláda přišla na nápad, jak v této oblasti pomoci. Vynalezla totiž zajímavé řešení. 
Opuštěný pes
Opuštěný pes FOTO: Ivan Radic/flickr.com
Soulská metropolitní vláda oznámila, že občanům, kteří přijmou do rodiny opuštěného psa, nabídne jeden rok pojištění pro domácí mazlíčky zdarma. Také chce zavést různá opatření na ochranu toulavých psů a koček žijících v místech přestavby. Tyto plány město oznámilo 19. března.

Pojištění zdarma, o kterém je řeč, pokryje náklady na léčbu nemoci nebo zranění, které zvíře utrpělo, a hradí do určité míry i jakékoliv nehody nebo škody způsobené zvířetem. Město mimo to dokázalo přesvědčit pojišťovny, aby komukoliv umožnily přihlásit se do pojistných programů pro domácí mazlíčky, bez ohledu na věk nebo zdravotní stav zvířete.

Na Baek-ju z městské rady v Soulu, prohlásil: "Doufáme, že naše iniciativa v této oblasti, umožní více lidem přijmout opuštěné psy, aniž by si museli dělat starost o zdravotní stav zvířete a úhradu jeho léčby."

Poté okamžitě dodal: "Jakmile bude zaveden i nový registrační program pro kočky, začneme jednat s pojišťovnami, abychom získali pojištění zdarma i pro občany, kteří poskytli domov toulavým kočkám."Město také upraví příslušné právní předpisy na ochranu toulavých koček a psů žijících v zónách městské přestavby. Před prováděním stavebních prací a projektů, bude po společnostech vyžadovat, aby provedly kontrolu a zjistily, zda na místě nejsou zvířata. Kočky se totiž schovávají, když cítí hrozbu, včetně hluku z demoličních míst. Netuší však, že je takové nevhodné skrýše mohou stát život.

Kromě toho se stává, že lidé zanechají domácí zvířata v objektu, jenž potřebuje rekonstrukci, a odejdou jinam. Na Baek-ju uvedl: "Když bude město informováno o připravovaném stavebním projektu, navštíví místo s civilními skupinami, za účelem vyhledání všech opuštěných a toulavých zvířat, která je třeba zachránit."

Soul rovněž plánuje čipy pro registraci zhruba 40 000 zvířat za přijatelnou cenu. Díky čipům lze pak zjistit registrační číslo zvířete, jeho majitele, adresu a kontaktní informace, což se hodí, když se zvíře ztratí nebo je opuštěno.

Město také jmenovalo fakultu veterinární medicíny National University v Soulu jako 24hodinové kontaktní místo pro případ záchrany a léčbu zvířat. Do roku 2023 instaluje ve všech 25 okresech hřiště pro domácí zvířata. 

ZDROJ: koreabizwire.com
FOTO: Tjflex2/flickr.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9