Dvanáct Korejců se rozhodlo vyhnout nástupu do armády

14:00 | 11.01.2019 TerkaS 3
V Koreji je povinná vojenská služba běžnou věcí, avšak najdou se i ti, co hledají způsoby, jak se jí vyhnout. Přečtěte si více v našem článku.
Korejci jsou jedlíci, to se jim nezapře
Korejci jsou jedlíci, to se jim nezapře FOTO: Micah Baldwin / flickr.com
Pokud jste si mysleli, že se k povinné vojenské službě v Jižní Koreji staví všelijak jen fanynky k-pop idolů, jste na omylu. Několik "statečných bojovníků" se našlo i v řadách běžných smrtelníků.

"Dvanáct absolventů vysoké školy v Soulu se údajně pokusilo vyhnout povinné vojenské službě cíleným tloustnutím, aby neprošli fyzickou zkouškou," uvedla Správa vojenských sil. 

Správní orgány uvedly, že 12 mužů jedlo vysoce tučná jídla jako pizzu a hamburgery pětkrát denně, aby měli nadváhu a neprošli fyzickými testy. Jeden z nich přibral za šest měsíců 30 kilogramů. Podle zákona o vojenské službě všichni tělesně zdatní muži musí po dobu dvou let nastoupit do armády dříve než dovrší 28 let. Před nástupem musí projít fyzickou zkouškou, která rozhodne jejich zdatnost pro aktivní službu.

Muži, kteří dosáhnou skóre méně jak 4 body ze 7 jsou považováni za nezpůsobilé pro aktivní službu. Podle charakteru fyzických testů, kterým čelí, by mohli být osvobozeni či zařazeni k vykonávání veřejně prospěšných prací pomocí alternativních služebních programů. Ze zmíněných mužů nařčených z ulejvání již dva alternativní program absolvovali a čtyři z nich stále pracují v komunitních centrech, která jsou součástí programu. Dalších šest ještě do armády podle správy neodešlo.

Během postupování vyšetřování Správa vojenských sil sdělila, že muži doufali v přiřazení k alternativnímu programu, protože věděli, že budou mít po práci čas zpívat. Také uvedla, že muži, vokalisti, kteří promovali na stejné vysoké škole v Soulu s hudebním zaměřením, své přibírací strategie sdíleli ve skupinovém chatu na KakaoTalk. Podle nalezené konverzace muži navrhovali konzumovat proteinové nápoje s vysokým počtem kalorií, doplňky stravy a pití aloe džusu, aby nabyli na váze zavodněním. Někteří dokonce navrhovali hrát vyšinuté.

Ministerstvo obrany konstatovalo, že případ bude předložen k soudnímu stíhání. Pokud budou shledáni vinnými, budou muži nuceni povinně sloužit dva roky v armádě a to i ti dva muži, kteří alternativní program již dokončili.

ZDROJ: koreaherald.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9