Cizinci berou útokem korejské kliniky krásy!

14:00 | 10.11.2018 TerkaS 0
Korejci jsou obecně známí svou posedlostí krásou. Nyní se k nim přidávají tisíce cizinců, kteří se do Koreje vydávají stále častěji, než tomu bylo v předchozích letech. Přečtěte si zajímavou statistiku točící se kolem kosmetických procedur v Koreji.
Pro "krásu" neváhají udělat cokoliv
Pro "krásu" neváhají udělat cokoliv FOTO: Zaldylmg/flickr.com
Dle údajů zveřejněných Ministrem zdravotnictví Koreje minulý rok vážilo cestu za estetickou úpravou zevnějšku více než 48 tisíc návštěvníků z ciziny, přičemž utratili šokujících 215 bilionů KRW (v přepočtu cca 4,4 bilionů CZK). To je o 52,5 bilionů KRW (1 bilion CZK) více než loni.

Data poskytnutá pro parlamentní audit Nam In Soonovi, obchodnímu zástupci demokratické strany, odhalila, že předchozí rok do země přicestovalo téměř 400 tisíc zahraničních pacientů a zaplatilo zaokrouhleně 640 bilionů KRW (13 bilionů CZK). Hodnoty počtu pacientů klesly o 6,5 procent a o 25,6 procent se snížil objem utracených financí za lékařské procedury. 

Naproti tomu čísla odpovídající počtu pacientů podstupujících plastickou operaci vzrostla. V porovnání s loňským rokem přicestovalo za kosmetickými úpravami zevnějšku o 968 pacientů více, čítajíc 12,3 procent součtu všech pacientů z celého světa. Suma za minulý rok čítala 33,6 procent celkové útraty cizinců ve zdravotnictví.

Nejvyšší hodnotu zastupuje 20,2 procent cizinců, kteří péči podstoupili ve státních institucích. Následovaly plastické operace s dermatologií v patách (10,9 procent) a zdravotními prohlídkami (9,8 procent).

Jejich výlohy ve zdravotnictví by průměrně kalkulovaly 4,4 milionů KRW na člověka za kosmetické zákroky, což je v porovnání s ostatními odvětvími největší suma. Dále by průměrně jeden člověk utratil téměř 3 miliony KRW za všeobecné operace, 2,8 milionů KRW v oboru pediatrie (dětské zdravotnictví) a 2 miliony za operace nervového systému.

Celkem děsivé částky, že? Zamysleme se, jestli na sobě opravdu potřebujeme něco měnit, nebo se jen podřizujeme trendům dnešní doby. Co si o tom myslíte vy? Šli byste dobrovolně pod kudlu?

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9