Asijská nej: Vietnam

11:36 | 29.12.2017 Kali 0
Největší puzzle, nejdelší lanovka nebo největší produkce pepře- tyto a další světová nej Vietnamu si představíme v dalším díle série „Asijská nej“. 
Zátoka Ha Long
Zátoka Ha Long FOTO: Lawrence Murray/ flickr.com

Doprava: 


Nejdelší přímá tříkabelová lanovka na světě: Sa Pa
Touto lanovkou se můžete svézt v turisticky hojně navštěvovaném městečku Sa Pa, v provincii Lào Cai, v severní části Vietnamu. V nejvyšším bodě vás vyveze do výšky 1,410 m a jízda vám zabere kolem 20 minut, které si jistě vychutnáte, především díky výhledu na nádhernou přírodu severního Vietnamu.

Při projížďce lanovkou se vám naskytne pohled na dechberoucí krajinu severního Vietnamu

Ostatní: 

Největší jarní závitek na světě: Da Nang
Jarní závitky jsou jedním z vietnamských tradičních jídel a získaly si popularitu po celém světě. Ten největší udělali ve městě Da Nang, ve středím Vietnamu. Měřil 500 metrů a na jeho přípravě se podílelo 500 osob. Dáte si? 

Největší lidský obraz motocyklu:  Ho Chi Minhovo Město
V Ho Chi Minhově Městě se 30. Července 2017 sešlo 1 325 lidí aby společně vytvořili obraz motorky Yamaha Exciter. Rozměry obrazu byly 35m x 20m.

Puzzle s největším počtem dílků na světě: Ho Chi Minhovo Město
Přesně 551 232- tolik dílků čítá puzzle, které byl složeno studenty ekonomické univerzity v Ho Chi Minhově Městě. Rozměry dokončeného obrazce, na kterém byl vyobrazen lotosový květ, byly 14.85 x 23.20 m a 1 600 studentům jej trvalo složit 17 hodin. 

Největší Bánh tét (Tet cake) na světě: Ho Chi Minhovo Město
A máme tu další rekord který byl zdolán v Ho Chi Minhově Městě. Tentokrát se jednalo o největší Bánh tét (známý též jako Tet cake), což je jeden z tradičních vietnamských pokrmů, který může být jak pikantní, tak skladký. Ten největší na světě vážil celých 1.75 tun! 

Největší producent černého pepře
Spousta jídel se bez něj neobejde a používáme jej téměř denně- řeč je o černém pepři, jehož největším producentem je právě Vietnam. Ve Vietnamu se vyprodukuje 163,000 tun pepře, což činí 34% světové produkce.

Největší nejihoamerický producent kávy
Káva je ve Vietnamu velmi populární nápoj. Není tedy divu, že vietnamská produkce kávy je, hned za tou brazilskou, největší na světě. Ročně se zde vyprodukuje až 1.4 tun.

Nejvyšší počet zdolaných schodů člověka s druhým člověkem balancujícím na hlavě
Tento rekord byl sice překonán ve Španělsku, ale na svědomí jej mají dva Vietnamci- sourozenci Giang Quoc Nghiep a Giang Quoc Co. Jednalo se o 90 schodů a bratrům trvalo jejich vystoupání pouhých 52 sekund.


Bratři spolu překonávají světový rekord

ZDROJE: Wikipedia.org, ​guinnessworldrecords.com
FOTO: Pixabay. com


To je pro tento díl Asijských nej vše. Příště se podíváme na nej Thajska. A pokud jste ještě neviděli minulý díl série, kde jsme se podívali na japonská nej, můžete to napravit zde.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9