Umělci, kteří kreslí portréty asijských hvězd

14:00 | 05.08.2017 abhorsenka 3
V novém článku vám představíme profesionální i amatérské umělce z různých koutů světa. Společnou mají zálibu v kresbě portrétů slavných asiatů. 
Jimin (BTS) by drawholic
Jimin (BTS) by drawholic FOTO: facebook.com/drawholic.page
Dnes si představíme několik umělců, kteří se zabývají kresbou portrétů známých osobností asijského kulturního dění a své výtvory, potažmo i celý průběh tvorby zveřejňují na YouTube v podobě tzv. speed draving videí. Což je zrychlené video, kde můžete jejich často několika hodinovou práci vidět v pár minutách. Stačí jim k tomu jen papír, pastelky a talent.

Asi nejznámější a nejpopulárnější je v současné době mladý Korejec, který si říká drawholic (YTBFB). Je velice talentovaný a jeho kresby jsou hodně barevné až zářivé. Jako modely si volí převážně korejské zpěváky a herce jako členy BTS nebo děvčata z Twice, ale v jeho galerii najdete i populární kreslené postavy nebo thajského krále.


VIXX - Leo


Druhou známou a talentovanou umělkyní je Soo Kyung a její YouTube kanál či facebook nese název Drawing Hands. Objevila se dokonce v korejské televizi. I ona se zaměřuje převážně na korejské hvězdy a jen občas si odskočí do zahraničních vod. Má opravdu široký záběr od skupin jako Big Bang, Wanna One, AOA k hercům Gon Yoo, Park Bo Gum nebo Song Hye Kyo. Na jejím kanálu najdete ale i instruktážní videa pro začínající.

Wanna One - Kang Daniel
 

Mim Kay je autorka z Německa. Kreslí převážně černobílé portréty a jako Evropanka se nespecializuje jen na Asii, ale na jejím YouTube kanálu najdete hodně korejských hvězd a to převážně těch mužských.

Seventeen - Jun 
 

Elena Marthynyuk je ruská mladá dáma, její barevné portréty jsou docela spravedlivě rozděleny mezi mužské a ženské tváře. Opět se pohybuje hlavně na půdě Korejské a na jejím YouTube najdete Highligth, 4Minute, 2NE1, Exo i BTS, které kreslí asi všichni.

Hyuna - 4Minute

 
Stránka XiaoArt se specializuje přímo na skupinu BTS. Malba fanartu je hodně v manga stylu a používá štětec a barvy a tím se odlišuje od ostatních. Některá díla si můžete dokonce pořídit v internetovém shopu.
 
BTS - J-Hope


Další fanart najdete na kanálu 꿀벌HONEYBEE. Autorka se zaměřuje na kresbu tužkou a dokonce se můžete podívat i na samotný základ vzniku portrétu. Znovu uvidíte portréty BTS, ale i Got7, Park Shin Hye a dalších.

Jak vzniká kresba?

 

Pak tu jsou některá videa s fanarty, jejichž autoři se nespecializují na Asii, ale jejich práce stojí za pozornost, jako třeba kresba Sehuna z EXO podle fotky na mobilu,


nebo animovaná verze k-pop choreografií. Více tady.Podívat se můžete i na kanál Brazilské slečny Maraya Rodriguez, která ač se specializuje převážně na anime postavy, nakreslila portréty některých členů BTS.


 

Znáte další zajímavé umělce? Nezapomeňte se s námi o ně podělit v komentářích. 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9