Asijské svátky zamilovaných

10:00 | 14.02.2021 JiWoo 13
Určitě všichni známe 14. února neboli den zamilovaných. Nicméně, ne všude se slaví stejně jako u nás. Je důležité také neopomenout White Day (Bílý den), který se slaví měsíc po svatém Valentýnu, a to 14. března. 
Zamilovaný pár
Zamilovaný pár FOTO: pixabay.com
Japonsko
Na den svatého Valentýna ženy dávají honmei-choco (čokoláda lásky) především svému příteli, manželovi nebo muži, kterého milují. Honmei-choco bývá většinou kvalitnější a dražší než giri-choco (čokoláda zdvořilosti), kterou dostávají spíše mužští spolupracovníci nebo muži, ke kterým žena nemá milostný vztah. Tomo-choco (čokoláda přátelství) může dát svým přátelům.

Pokud je den svatého Valentýna jen o mužích, tak White Day je jen o ženách. Muž, který na den svatého Valentýna dostal honmei-choco nebo giri-choco, má šanci dívce toto milé gesto oplatit na White Day. Jak jinak, než že jí také něco dá. Tradiční dárky na White Day jsou sušenky, marshmallows, bílá čokoláda, bílé prádlo nebo šperky. Dárky si nemusí dávat jen páry, ale i přátelé nebo je můžete dát vaší platonické lásce.Původně se White Day říkalo Marshmallow Day a byl spíše o marshmallows než o čokoládě. Lidem se líbila představa o novém svátku, ale z marshamllows nebyli moc nadšení. A tak Marshmallow změnili na čokoládu, ale barevné schéma zůstalo stejné – bílá. Proto je bílá čokoláda na White Day tak populární.

Jižní Korea
Stejně jako v Japonsku dávají ženy 14. února dárek mužům a 14. března je to naopak. V Jižní Koreji se tyto dny slaví spíše mezi zamilovanými páry. Průzkumy tvrdí, že korejské ženy dávají více čokolády než ty japonské.

Jižní Korea také slaví Black Day (Černý den), a to 14. dubna. Černá barva je většinou symbolem smrti. Black Day slaví ti, kteří na den svatého Valentýna nebo na White Day nedostali žádný dárek. Tento den slaví tak, že pohřbí své strasti miskou nudlí s černou fazolovou omáčkou jajangmyeon. 

Velmi známý je i Pepero Day, který Korejci slaví 11. listopadu, kdy si mladé páry navzájem dají Pepero. Proč zrovna 11.11.? Protože toto datum se podobá tyčinkám Pepero. ZDROJ: tofugu.comwikipedia.org
FOTO: tofugu.com, blogspot.com, 자장면 / flickr.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9