Zombie horory budou děsit diváky na 12. ročníku festivalu Filmasia

16:00 | 30.10.2016 Host 0
Letošní Filmasia nabídne divákům jako hlavní téma plíživé nemrtvé a děsivé duchy. Těšte se na zombie night plnou napětí!
Gong Yoo
Gong Yoo FOTO: Next Entertainment World / csf...
Dvanáctý ročník festivalu asijských filmů Filmasia proběhne od 7. do 10. prosince v pražském kině Lucerna. Pro návštěvníka je tato situace mnohem výhodnější, protože se nebude muset pohybovat mezi více kiny a může si plně vychutnat atmosféru jednoho z nejpůsobivějších kinosálů v Čechách. Dalšími novinkami, na které se mohou návštěvníci těšit, jsou přednášky před filmy a možnost ochutnat japonské tradiční cukroví wagaši. Přes všechny novinky festival zůstává věrný svému předsevzetí: přiblížit evropskému divákovi dynamickou tvář asijské kinematografie a zajímavé autorské osobnosti. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na současné filmy z Číny, Japonska, Jižní Koreje a Tchaj-wanu.

Hlavní tématem letošního ročníku bude asijský horor. Tomu bude patřit pátek 9. prosince, kdy ve Velkém sálu kina Lucerna bude probíhat zombie night. Filmový večer zahájí mysteriózní korejský horor Kvílení, který v květnu letošního roku zaznamenal nečekaný kasovní úspěch a na domácí půdě předběhl v žebříčku návštěvnosti i americké blockbustery. Po něm bude následovat černý kůň Filmasie, zombie thriller Vlak do Pusanu, který stále překonává rekordy v návštěvnosti po celém světě a byl oceňovaný i na letošním festivalu v Cannes. Otec a dcera se v něm ocitají ve vlaku, ve kterém pasažéry velmi rychle mění smrtelný virus na lidské maso požírající stvůry. Večer uzavře drsný animovaný film Stanice Soul, který svou exhibicí násilí, ale zároveň i sondou do lidské psychologie předchází dějově Vlak do Pusanu. V rámci pátečního večera si bude možné vyslechnout i přednášku o subžánru zombie hororu.

Celý program zveřejní pořadatelé 7. listopadu 2016.

Festival pořádá společnost Axman Production za podpory Ministerstva kultury a zastupitelských úřadů.

12. Filmasia: 7. 12. - 10. 12. 2016, kino Lucerna

www.filmasia.cz
www.facebook.com/filmasia.prague

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9