Alice Kraemerová - Jak komunikovat s Japonci aneb Nebuďme xenofobní

16:00 | 19.09.2016 Choi Mari 1
Chcete lépe porozumět Japoncům? Chystáte se do Japonska a chcete se vyvarovat nedorozumění? Pak je tato kniha to pravé pro Vás!
Přebal knihy
Přebal knihy FOTO: Choi Mari
Doktorka filozofie Alice Kraemerová absolvovala na Univerzitě Karlově v oboru japonština a angličtina v roce 1973. Poté pracovala v japonské firmě, vyučovala angličtinu a japonštinu na jazykové škole, působila jako odborná asistentka na filozofické fakultě Univerzity Karlovy, tlumočila, překládala a učila na Přešovské univerzitě. Od roku 1998 pracuje jako kurátorka japonské a korejské sbírky v Náprstkově muzeu v Praze.

Jak komunikovat s Japonci aneb Nebuďme xenofobní je zajímavá a místy i legrační kniha o současném životě Japonců. V knize se můžete dozvědět, jak moc důležité je zabalit správně dárek, co vše je vhodné Japoncům darovat či nedarovat, jaký význam mají barvy v japonské kultuře a jaká jsou nejčastější nedorozumění mezi Evropany (především tedy Čechy) a Japonci. Knihu také doplňují nejen fotografie, ale i mnoho ilustrací gest a vysvětlení, co znamenají v Japonsku. Také se mimo jiné můžete dozvědět nějaké ty zajímavé příhody, které se autorce přihodily během jejího pobytu v Japonsku.

V prvních dvou či třech kapitolách jsem se nedozvěděla nic moc nového a měla jsem chuť knihu odložit. Nakonec jsem to neudělala a knihu dočetla a dozvěděla se i mnoho zajímavého. Určitě doporučuji všem zájemcům o japonskou kulturu, ale i těch, kteří tam míří, ať už pracovně či na dovolenou. Může Vám pomoci předejít nechtěným faux pas.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9