Pochod samurajů aneb PURAHA DŽIDAI MACURI

17:27 | 09.06.2016 Keylee181 2
Prvního června se konal pochod samurajů na počest Tokugawa Iejasua. Samurajové, karatisté, lukostřelci, dámy v kimonech i lidé v civilu upomínali na 400 leté výročí jeho úmrtí.
Jeden ze samurajů
Jeden ze samurajů FOTO: Keylee181 / AsianStyle.cz
První den června byl opravdu vydařený a přímo stvořený pro pochod samurajů. Naši čeští samurajové a další účastníci v kostýmech (karatisté, lukostřelec i princezny v kimonu) zdolali vlny turistů, dokonce i policistů a nezastavila je ani bouře ani rozmanitost pražských uliček a nezmátl je ani semafor pro chodce… pochod se (bohužel) obešel bez soubojů s železnými oři, nicméně na konci cesty jste mohli spatřit dokonalé provedení různých bojových umění.


Akce byla uskutečněna v den k 400letém výročí úmrtí Tokugawa Iejasua (jednoho ze zakladatelů Japonska jakožto sjednoceného státu) a začala na Václavském náměstí. Nápadná skupina nemohla uniknout očím a objektivům turistů a mezi fotící se přidali dokonce i policisté. Ani na další zastávce - na Pražském orloji - se to neobešlo bez neúnavného mačkání spouští fotoaparátů. Na Karlově mostě vzdali samurajové holt soše svatého Františka Xaverského a poté se s elánem vrhli do kopce a s válečným pokřikem se dostali až k japonskému velvyslanectví. Válečníkům neunikl ani Strahovský klášter. O pár chvílí později čekalo na účastníky pronesení básně a přípitek saké.


Každá bitva se neobejde bez obětí a jen někteří se dočkali úplného zakončení cesty. Nicméně pro všechny, kteří zdolali veškeré překážky, čekal skvělý čaj, úžasné ukázky džúdžucu a iaidó a opékání buřtů. Nadšenci si dokonce mohli vyzkoušet samurajskou generálskou zbroj (úplná zbroj váží cca 50 kg). Mezi nadšence jsem patřila i já a opravdu obdivuji všechny, kteří byli ochotní ve zbroji vyrazit.
 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9