China Town - Říše středu, kolébka kultury

19:00 | 20.12.2015 TerryALS 0
V naší metropoli počtvrté vystoupil Čínský národní cirkus, tentokrát s novou show "China Town - Říše středu, kolébka kultury".
Akrobatisté
Akrobatisté FOTO: cinsky-narodni-cirkus.cz

Kongresové centrum v Praze se opět stalo dějištěm vystoupení Čínského národního cirkusu. Letos si představení nenechala ujít ani Její excelence Ma Keqing, velvyslankyně Číny v České republice. Během představení se mohli diváci pokochat krásně barevnými kostýmy a především akrobatickými kousky, nad kterými mnohdy vyvstala otázka "Je toto opravdu možné?" Nechyběly ani orientální rekvizity jako čínský porcelán, hudební nástroje a svícny, které létaly vzduchem nebo se točíly na hlavách akrobatů. Jednotlivá čísla vyprávěla krátké příběhy z prostředí čínské čtvrti a kombinovala moderní tanec s východní filosofií.


 

Základy originální show tvoří osm forem čínského akrobatického umění, jež vznikly v dynastii Han. Vzpírání, odvážná čísla, ke kterým patří provazochodectví a akrobacie na visutém laně, manipulační umění, ke kterému patří žonglování a točení talíři, Chi Kung- „vnitřní síla“- díky níž se akrobaté stávají imunními vůči čepelím dýk, hadí muži a ženy, stoje na rukou a salta, kouzlení a Chiao Ti, zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových číslech a tancích. Čínská akrobatická tradice se prosadila jako samostatně respektovaná umělecká forma a její obliba trvá už 2000 let.Při představení China town: Říše středu měli diváci jedinečnou příležitost sledovat dechberoucí vystoupení pružnosti, obratnosti a zručnosti. Velkého obdivu se zasloužily především slečny, které předvedly mimořádně náročné pozice, které ovšem vykonaly s lehkostí a bez zaváhání.Jeden z malých diváků byl dokonce přizván na pódium, aby pomohl s jedním z vtipných čísel, kdy se nikomu nedařilo zvednout "těžký" kufr. Dvojice akrobatů, kteří klučinu na pódium pozvali, poté provázeli diváky celým představením. 

Čínský národní cirkus kromě Prahy hostoval v Brně, Ostravě a Pardubicích, Českých Budějovicích a turné uzavřel v Karlových Varech.


ZDROJ FOTO: cinsky-narodni-cirkus.cz


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9