3 japonské podcasty pro začátečníky a mírně pokročilé

13:00 | 16.01.2021 Zita 0
Učíte se japonsky a chtěli byste se zlepšit v poslechu a ještě se něco zajímavého dozvědět? Vyzkoušejte tyto 3 podcasty pro začátečníky i mírně pokročilé.
Poslechem k lepší konverzaci
Poslechem k lepší konverzaci FOTO: Flickr.com/JayMorrison
1. Let´s learn Japanese from small talk!

Tento podcast nabízí celou řadu témat a zajímavé rozhovory ve snadno srozumitelné japonštině. Za podcastem stojí dvě mladé Japonky, takže nechybí ani novější hovorové výrazy. Těžší slovíčka se obvykle snaží vysvětlit v japonštině nebo přeložit do angličtiny, takže podcast je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé. Na konci každé epizody najdete také seznam slovíček.

Doporučuji poslech na Spotify, kde jsou dostupné všechny předchozí epizody. 

2. Japanese with Noriko

Jak již napovídá jméno, tvůrkyní tohoto podcastu je učitelka japonštiny Noriko. Podcast bych doporučila zejména těm, kteří se zajímají o nové japonské filmy a trendy a zároveň se chtějí dozvědět něco o gramatice či tipech pro snazší studium jazyka. Podcast je až na výjimky celý v japonštině, takže bych ho doporučila spíše mírně pokročilým.

Poslouchat můžete na Spotify nebo na YouTube.

3. Japanese Podcast with JPN CC

Na tomto podcastu najdete nejrůznější konverzace v opravdu lehce srozumitelné japonštině. Na YouTube jsou navíc vypsána konkrétní slovíčka nebo rovnou celé věty, které se v konverzaci vyskytují. Epizody jsou většinou poměrně krátké, zhruba do deseti minut, ale můžete najít i epizody, které mají přes dvě hodiny. Podcast je dostupný také na Spotify

-
Mimo tyto tři uvedné podcasty je na Spotify nebo na YouTube podcastů celá řada, takže na své si přijdou všechny jazykové úrovně. Na YouTube je k vidění taky mnoho zajímavých videí s gramatikou, takže v případě, že byste hledali nějakou inspiraci, si můžete přečíst můj předchozí článek, v němž doporučuji nejrůznější kanály.

Pokud máte nějaké zajímavé tipy, nezapomeňte se s námi podělit v komentářích!

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9