Trh hudebních alb zažívá obrovský boom díky K-Pop fanouškům

13:00 | 28.11.2020 Xiunka 2
K-Pop se rozšířil do celého světa a s tím samozřejmě souvisí vzrůstající počet fanoušků, kteří si pořizují hudební alba svých oblíbenců.
BTS
BTS FOTO: ibighit.com
Mnohdy vznikají pozoruhodné sbírky, které jsou přesným odrazem historie nejrůznějších skupin. Jihokorejský trh hudebních alb tak roste bouřlivým tempem. V první půlce roku se odhadovalo, že již letos bude překročena hranice prodaných 30 miliónů kusů, což se opravdu stalo.

Podle Gaon Chart prodeje alb, které se v říjnu umístily v první stovce, přesáhly 6,6 miliónů. „Prodej hudebních alb, které se v období ledna až září tohoto roku umístily v Top 400, činil okolo 26 milionů kusů. Včetně říjnových prodejů překročily ty letošní hranici prodaných 30 miliónů kusů,“ uvedl hlavní analytik Gaon Chart.

Hlavním důvodem stojícím za expanzí tohoto trhu je skutečnost, že fanoušci nepovažují alba za prostředek k poslechu hudby, ale za předmět osobního vlastnictví. Vzhledem k tomu, že aktivity fanoušků byly s ohledem na probíhající pandemii značně omezeny, projevují rostoucí touhu kupovat alba svých oblíbenců v rámci tzv. fenoménu 'revenge consumption'.

Stávající marketingová strategie umožňující fanouškům, kteří si zakoupí více alb, větší šanci zúčastnit se autogramiád, byla vzhledem ke COVID-19 značně upravena. Online autogramiády prostřednictvím videohovorů jsou pro fanoušky z celého světa ještě větším lákadlem.

Pořídili jste si v letošním roce nějaké album? Pokud ano, tak jaké?


ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9