Proslulá čínská tanečnice kritizována kvůli mateřství!

13:00 | 13.06.2020 Xiunka 0
Jednašedesátiletá taneční veteránka se dostala pod palbu nesmyslných obvinění od uživatelů internetu. Byla jediná? Co se stalo?
Yang Liping
Yang Liping FOTO: live.stanford.edu
Rychlé vynášení soudů a veřejné zostuzování lidí za to, že se vymykají normě a tzv. jdou proti proudu, není ničím neobvyklým. Potřeba manželství a potomstva je v lidech natolik hluboce zakořeněna, že jim nedělá sebemenší problém vnutit svůj názor ostatním. Proslulá 61letá čínská tanečnice a choreografka Yang Liping byla veřejně zahanbena uživatelem internetu poté, co jedno z jejich videí komentoval slovy: "Největším selháním ženy je nemít děti. Klameš samu sebe, pokud budeš pokračovat v takovém životě."

Přestože je Yang Liping vdaná, tak nemá žádné děti se svým prvním ani druhým manželem. Je velmi možné, že její náročná profese mohla sehrát určitou roli. Neustále hlídaná strava tanečnice, téměř ani gram tuku, dlouhé tréninky nejsou zrovna něčím vhodným pro zdraví a mateřství.

V minulosti o sobě Yang Liping prohlásila, že je spíše pozorovatelkou života. „Někteří lidé žijí svůj život pro pokračování v následnících, někteří žijí pro zážitek, zatímco jiní jsou diváky. V životě jsem náhodným divákem. Dívám se na to, jak stromy rostou, jak řeky tečou, jak plují bílé mraky a jak se sráží rosa,“ řekla.Komentář tohoto uživatele internetu získal přes dvanáct tisíc lajků. Yang Liping se k němu, a z něj vyplývajících dalších komentářů, vyjádřila takto: „Lidé stárnou a lidé umírají. Nikdo vás nemůže zachránit. Ale pokud je váš duch mladý a váš dech krásný, bude to mít zvláštní příchuť. Pokud si uvědomíte, že žijete dobře pro sebe a neubližujete ostatním, můžete si dělat, co chcete. Děkuji vám za pochopení a lásku. Doufám, že všichni budete v pohodě, jako já!“

Jedná se o velice citlivé téma. Herečka Carman Lee, známá například z dramatu The Untamed, se o této problematice také rozpovídala. Prozradila, že jako dospělá svobodná žena neustále čelí na sociálních sítích a v běžném životě otázkám, proč není vdaná a nemá děti.„Chci říci, proč jsme povinni cítit, že musíme uzavřít manželství? Možná jste nepotkali správnou osobu ve správný čas. Neuzavřít manželství je lepší, než najít toho špatného a žít spolu. Pokud toto čtete, ať už jste muž anebo žena, doufám, že neučiníte neblahá rozhodnutí o svém životě kvůli vašemu věku a názorům jiných lidí. Musíte se také naučit respektovat osobní rozhodnutí druhých, protože je to jejich život a ne ten váš,“ prohlásila.

Zpěvačka a herečka Qi Wei ve stručnosti uvedla: „Jedním z největších selhání člověka je mít neustále zastaralou definici toho, co znamená být ženou. Považovat děti a vnoučata za jediné své úspěchy… Nástroje plodnosti? Haha, to už je dávno za námi!“

Co si o tom myslíte?


ZDROJ & FOTO: dramapanda.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9